„Dzwoń dzwoneczku, dzwoń”- kolekcjonerzy w muzeum

 Na kolejną w tym roku wystawę z cyklu „Kolekcjonerzy w Muzeum” zaprasza Muzeum Okręgowe w Tarnowie. 5 listopada odbędzie się otwarcie prezentacji zbioru dzwonków Aleksandra Hajka „Dzwoń dzwoneczku, dzwoń”. Wstęp wolny. Wystawa czynne będzie do 2 grudnia.

 

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza do swojej siedziby przy Rynku 3 na kolejną wystawę z cyklu „Kolekcjonerzy w Muzeum”. Opiekunem cyklu jest Manuela Stadnicka-Hoffman. 5 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się otwarcie prezentacji zbioru dzwonków Aleksandra Hajka. Wystawę uzupełnią obrazy ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Tarnowie.

Aleksander Hajek jest tarnowianinem i przykładem na to, że pasją zbieractwa można się zarazić w każdym wieku. Jego kolekcja dzwonków liczy około 500 sztuk i nadal się rozrasta. Hobby to rozpoczęło się spontanicznie i całkiem niedawno, bo około pięć lat temu, a spowodowane było chęcią zakupu pamiątki z wyjazdu dla wnuczki. Ten niewinny prezent sprawił, iż dzwonki zagościły na dobre w domu pana Aleksandra, a ich zbieranie przerodziło się w prawdziwe hobby.

Na wystawie „Dzwoń dzwoneczku, dzwoń” zaprezentowane będą dzwoneczki z porcelany, szkła, metalu, ceramiki. Zbiory pochodzą z różnych stron Europy jak: Włochy, Grecja, Niemcy, Anglia, Chorwacja, Hiszpania. Nie zabraknie również obiektów z Polski. Będą też okazy z wizerunkiem miasta Tarnów. Najczęściej to suweniry z podróży, ale również podarunki od przyjaciół i znajomych. Bibeloty o ciekawych kształtach i barwnej kolorystyce kolekcjoner pozyskuje również w antykwariatach, na giełdach staroci, w cepeliach, a także w sklepach z pamiątkami. Jak mówi pan Aleksander, w przyszłości chciałby podarować swoją kolekcję wnuczce, która jest nią tak samo zafascynowana jak dziadek i z pewnością będzie ją powiększać.

Wystawa czynna będzie do 2 grudnia.

05.11.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |