Przegrana siatkarek

Na inaugurację rundy rewanżowej rozgrywek I ligi siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zagrały na wyjeździe z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Mecz w Tarnowie zakończył się wygraną gospodyń 3:1. W rewanżu tarnowianki przegrały 1:3.

W meczu dwóch czołowych drużyn w I lidze siatkówki kobiet lepsze okazały się siatkarki ze Świecia. Tarnowianki wygrały pewnie pierwszego seta, ale w kolejnych trzech górą były gospodynie.

W pierwszej partii siatkarki z Tarnowa kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, prowadziły 8:3, a chwilę później 13:7. W kolejnych minutach utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie przyjezdnych, które ostatecznie wygrały 25:16.

Początek drugiej partii należał do miejscowych, szybko jednak na tablicy pojawił się wynik 7:4 dla zespołu z Tarnowa. Świecianki odrobiły stratę, doprowadzając do wyniku 11:11, a później 17:13. Tarnowianki doprowadziły jeszcze do remisu 18:18 i 20:20, ale w końcówce seta skuteczniejsze okazały się jednak gospodynie.

W kolejnej partii wynik przez długi czas oscylował wokół remisu. Podobnie jak w secie drugim także i w tej odsłonie, końcówka seta znów należała jednak do zawodniczek Jokera Mekro Energoremont.

Czwarta partia rozpoczęła się od czterech punktów zdobytych przez miejscowe. Chwilę później tarnowianki zmniejszyły straty do jednego zaledwie punktu (7:6), kolejne fragmenty meczu znów przebiegały jednak pod dyktando rywalek, które wyszły na prowadzenie 11:8. Zryw tarnowianek pozwolił im na doprowadzenie do stanu 16:15, ale końcowe fragmenty seta raz jeszcze należały do zawodniczek ze Świecia, które wygrały 25:22.

Joker Mekro Energoremont Świecie - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1(16:25, 25:21, 25:23, 25:22)

Grupa Azoty: Szabó, Pytel, Głaz, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Mikołajewska, Grzelak