Trzeci turniej, trzecia wygrana

W hali widowiskowo – sportowej Pałacu Młodzieży odbył się trzeci turniej drugiej edycji „Pucharu Tarnowa w koszykówce”, największej koszykarskiej imprezy w Tarnowie. W stawce 18 szkół, po raz trzeci zwyciężyła ekipa z Nowej Jastrząbki przed reprezentacją SP nr 9 w Tarnowie.

Trwa druga edycja „Pucharu Tarnowa w koszykówce”, 18 zespołów reprezentujących tarnowskie i powiatowe Szkoły Podstawowe rywalizuje w cyklu siedmiu turniejów.

Trzeci turniej odbył się 13 grudnia. Najlepszym zespołem okazał się ponowie, zwycięzca dwóch wcześniejszych turniejów - zespół Szkoły Podstawowej z Nowej Jastrząbki. Uczennice z Nowej Jastrząbki w meczu finałowym wygrały z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie. Trzecie miejsca zajęły SP Tarnowiec i SP 3 Tarnów.

W turnieju wystąpiły także reprezentacje: SP Koszyce Wielkie, SP 2 Tarnów, SP Zawada, SP Wojnicz, SP 23 Tarnów, SP 5 Tarnów, SP 18 Tarnów, SP 8 Tarnów, SP 10 Tarnów, SP Niedomice oraz NNSP Tarnów

Zwycięski zespół z Nowa Jastrząbka występował w składzie: Karolina Madej, Justyna Cichoń, Magdalena Kruczek, Weronika Jasińska, Anna Kmieć, Patrycja Furgał, Oliwia Ryndak i Wiktoria Tomala. Trenerem zespołu jest Dawid Sutkowski.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Tarnowa po dwóch turniejach prowadzi SP Nowa Jastrząbka (42 pkt.), wyprzedzając SP 9 Tarnów (39 pkt.) i SP 23 Tarnów (34 pkt.).

Kolejne zmagania w czwartym turnieju „Pucharu Tarnowa w koszykówce” o Puchar Prezydenta Tarnowa zaplanowano w hali przy ulicy Gumniskiej 20 lutego.