Pewne zwycięstwo siatkarek

Kolejny mecz o pierwszoligowe punkty rozegrały siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W spotkaniu w Krośnie z ekipą Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass tarnowianki odniosły pewną wygraną 3:0. Po 16 kolejkach spotkań Grupa Azoty plasuje się na piątym miejscu w tabeli. Kolejny mecz tarnowianki rozegrają już 29 grudnia.

W spotkaniu z ekipą Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów odniosły pewną wygraną 3:0. W pierwszej rundzie, w spotkaniu rozegranym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, górą była również drużyna z Tarnowa zwyciężając 3:2.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodyń 2:0, tarnowianki szybko jednak opanowały sytuację wychodząc na prowadzenie 5:2. Później stopniowo powiększały przewagę, która wynosiła 9:3 i 12:4, by urosnąć do 10 punktów - 17:7. Ostatecznie partia zakończyła się pewną wygraną tarnowianek 25:12.

Drugi set była bardziej wyrównany choć również rozpoczął się od prowadzenia gospodyń 2:0. Tarnowianki doprowadziły do remisu 2:2, ale zespół z Krosna wyszedł znowu na prowadzenie 6:3. Przyjezdne zaczęły odrabiać straty przy wyniku 11:6. Było 11:9 później 13:14. Przy stanie 23:23 gospodynie zepsuły zagrywkę i tarnowianki miały piłkę setową. W następnej akcji popisały się skutecznym blokiem i prowadziły w całym meczu już 2:0.

Trzeci set rozpoczął od prowadzenia Grupy Azoty 3:0. Później było 5:1, ale gospodynie odrobiły straty doprowadzając remisu 7:7. Chwilę później przyjezdne prowadziły 14:10. Przy wyniku 19:19 błąd popełniły krośniaki, następny atak zablokowały tarnowianki i zrobiło się 20:22. W kolejnych akcjach to tarnowianki były górą, wygrały tego seta 25:21 i całe spotkanie 3:0.

Po 16 kolejkach spotkań Grupa Azoty plasuje się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Kolejny mecz tarnowianki rozegrają już 29 grudnia, a ich rywalem będą zawodniczki Mazovii Warszawa.

Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 (12:25, 23:25, 21:25)