Zwycięstwo siatkarek

W swoim ostatnim meczu w 2018 roku, ekipa z Tarnowa pokonała Mazovię Warszawa 3:0. Jedynie w pierwszej partii przyjezdne toczyły w miarę wyrównaną grę, zdobywając 20 punktów. Zespół z Tarnowa kończy rok na trzecim miejscu w tabeli. Kolejny mecz tarnowianki rozegrają 5 stycznia, na wyjeździe, z Szóstką Mielec.

W swoim ostatnim meczu w 2018 roku ekipa z Tarnowa pokonała Mazovię Warszawa 3:0. Mecz rozpoczął się od remisu 2:2 i przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie 6:5 gospodynie popełniły serię błędów i przegrywały już 6:10. Czas wzięty przez trenera Betleję, spowodował, iż gospodynie szybko odpowiedziały rywalkom, doprowadzając do wyniku 16:12. Następnie przewaga Azotów wzrosła do pięciu punktów (18:13), ale i Mazovia odrobiła część strat, doprowadzając do rezultatu 16:18. Końcówka partii ponownie należała do tarnowianek , które zwyciężyły 25:20.

Na początku drugiego seta ekipa Mazovii prowadziła 6:4, ale gospodynie szybko odrobiły straty i prowadziły 9:8, następnie 12:9 i 20:13. Przy stanie 24:14 seta punktowym atakiem zakończyła Magdalena Jurczyk.

Ostatnią partię tarnowianki rozpoczęły od prowadzenia 6:3 i systematycznie powiększały przewagę. Było 13:7 i 17:10. Ostatecznie set skończył się wynikiem 25:17, a całe spotkanie rezultatem 3:0.

Tarnowianki kończą rok na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 26 punktów i pięciopunktową stratą do liderek z Wieliczki. Kolejny mecz Grupa Azoty rozegra 5 stycznia. Ich rywalkami będzie ekipa Szóski Mielec.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Mazovia Warszawa 30:0 (25:20, 25:15, 25:17)

Grupa Azoty: Grodzka, Szabó, Głaz, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak (libero) oraz Gliniecka, Pytel, Mazurek (libero)