Kolejna wygrana siatkarek

W sobotnim meczu I ligi siatkówki kobiet zespół Grupy Azoty PWSZ Tarnów wygrał z AZS Uni Opole 3:1. Dzięki temu zwycięstwu tarnowianki znalazły się na drugim miejscu w tabeli i tracą do Energetyka Poznań pięć punktów. Kolejny mecz drużyna z Tarnowa rozegra na wyjeździe 16 stycznia z Budowlanymi Toruń.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonała przed własną publicznością Uni Opole 3:1. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenie tarnowianek 4:0. Później utrzymywała się kilkupunktowa przewaga siatkarek z Tarnowa, które prowadziły kolejno 10:6 i 19:14. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:16, po ataku Magdaleny Jurczyk.

W drugim secie role na boisku odwróciły się. Tym razem to opolanki objęły prowadzenie 4:0. Tarnowianki pierwszy punkt zdobyły przy stanie 0:5. Po tym jak Joanna Pacak zablokowała Magdalenę Pytel, było 10:2 dla gości, następnie przewaga zespołu z Opola wzrosła do 11 punktów (17:6), a ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 13:25.

W kolejnym secie początkowo wszystko „wróciło do normy” - tarnowianki objęły prowadzenie 6:2, później jednak na tablicy pojawił się remis (6:6), a wreszcie drużyna z Opola objęła dwupunktowe prowadzenie 10:8. Przewaga gości utrzymała się do stanu 14:11, później gospodynie odrobiły straty, a nawet wyszły na prowadzenie 16:14. Dominacja tarnowianek trwała do stanu 21:17, wtedy opolanki po raz kolejny doprowadziły do remisu (22:22). Przy stanie 23:23 dwoma punktowymi blokami popisała się Magdalena Pytel i tarnowianki prowadziły 2:1.

W ostatnim secie tarnowianki ponownie objęły prowadzenie 6:2. Później gospodynie powiększały przewagę. Wynik brzmiał 11:5, później 18:9 dla Azotów. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Magdalena Szabó i gospodynie wygrały partię 25:14, a całe spotkanie 3:1.

Zespół z Tarnowa po tej wygranej awansował w tabeli I ligi na drugie miejsce. Kolejny mecz tarnowianki rozegrają 16 stycznia na wyjeździe z zespołem Budowlanych Toruń.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – AZS Uni Opole (25:16, 13:25, 25:23, 25:14)

Grupa Azoty: Szabó, Pytel, Głaz, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak (libero) oraz Mikołajewska, Podlasek, Mazurek (libero)