Trzy punkty Termaliki

Z trzema punktami wrócili z Głogowa piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W spotkaniu 28. kolejki pokonali Chrobrego Głogów 1:0, po golu Vladislavsa Gutkovskisa.

13 kwietnia w Głogowie odbyło się spotkanie 28. kolejki 1.ligi pomiędzy drużynami Chrobry Głogów i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Jedyny  w tym meczu gol padł w drugiej połowie spotkania, choć niecieczanie od samego początku ostro atakowali bramkę gospodarzy. Dobrze ustawiona linia obrony głogowian, nie pozwoliła jednak na pokonanie bramkarza. Po przerwie, gdy w 69 minucie meczu Vladislavs Gutkovskis posłał wreszcie piłkę do bramki przeciwnika, obie drużyny położyły wszystko na jedną szalę i obie wykorzystały wszystkie zmiany. Termalica, by skutecznie bronić zdobyte trzy punkty, Chrobry, by odrobić straty. Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Chrobrego: Mikołaj Lebedyński, Bartosz Machaj, Jarosław Ratajczak, na ich miejsce weszli: Damian Kowalczyk, Konrad Kaczmarek, Rafał Maćkowski. W szeregach Termalici natomiast miejsce Florina Purecego i Vladislavsa Gutkovskisa zajęli: Martin Mikovič i Jacek Kiełb. Ostatecznie jednak Termalica utrzymała wynik. Najbliższe spotkanie „Słonie” rozegrają na własnym boisku z GKS Katowice.

Chrobry Głogów:: Abramowicz - Stolc, Repka, Michalec, Pestka, Drewniak, Mandrysz, Machaj B. (75 Kaczmarek),  Machaj M., Ratajczak (82 Maćkowski), Lebedyński (70 Kowalczyk).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Budziłek - Wlazło, Jovanovic, Kalisz, Misak (67 Gergel), Gutkovskis (88 Kiełb), Kupczak, Grzelak, Purece (78 Mikovic), Szymonowicz, Putivcev.

Żółte kartki: Pestka, Repka - Purece, Grzelak.

Sędziował: Sebastian Tarnowski.