Jaskółki niepokonane

W meczu 20 kolejki grupy wschodniej małopolskiej IV ligi, Unia Tarnów pokonała przed własną publicznością Barciczankę Barcice 2:1. Dla podopiecznych trenera Bartkowskiego była to już dziewiąta wygrana z rzędu w bieżących rozgrywkach.

W tym meczu od pierwszych minut tarnowianie starali się narzucić swój styl gry. Ataki prowadzone raz z jednej, raz z drugiej strony boiska, skutecznie udaremniała jednak dobrze zorganizowana defensywa ekipy z Sądecczyzny.

W 15 minucie po dośrodkowaniu Artura Białego, piłkę głową do siatki rywali skierował Piotr Drozdowicz.

Jaskółki nie cieszyły się jednak długo z prowadzenia. Już trzy minuty później błąd obrony biało-niebieskich wykorzystali gracze Barciczanki i po strzale Dawida Basty błyskawicznie wyrównali stan meczu. Gospodarze, mimo starań,  brakowało jednak skuteczności.

W drugiej połowie i jedni i drudzy stwarzali dogodne dla siebie sytuacje. Wreszcie, w 61 minucie, Wojciecha Mastalerza pokonał Artur Biały i Unia ponownie objęła prowadzenie. W ostatnim kwadransie gry piłkarze Barciczanki, dążąc do wyrównania, stwarzali groźne sytuacje, na straży tarnowskiej bramki stał jednak Łukasz Lisak, który swoimi interwencjami kilkakrotnie ratował gospodarzy z opresji. Chcąc zmusić obrońców rywali do błędu Jaskółki grały wysokim pressingiem, ale do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie.

Niepokonana na wiosnę Unia Tarnów odniosła kolejne zwycięstwo i zrównała się punktami z przewodzącym ligowej stawce Popradem Muszyna. Następne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w sobotę, 20 kwietnia, w Bochni.

Unia Tarnów  - Barciczanka Barcice 2:1 (1:1)

Unia: Łukasz Lisak - Paweł Węgrzyn, Robert Witek, Jacek Malisz - Kacper Nytko (67’Kamil Tyrka), Patryk Orlik, Marcel Tyl, Szymon Adamski - Piotr Drozdowicz (77’ Mateusz Nowak), Łukasz Popiela (92’ Dominik Wardzała), Artur Biały

Barciczanka: Wojciech Mastalerz - Maciej Nowak, Paweł Szczepanik, Piotr Saratowicz, Jakub Nowak, Łukasz Krupa, Wojciech Kumor (62’ Tomasz Tokarczyk), Dawid Basta, Marek Maślejak, Artur Majchrowski (71’ Przemysław Urasiński), Wojciech Kalisz

Bramki: Piotr Drozdowicz 15’, Artur Biały 61’ - Dawid Basta 18’

Żółte kartki: Szymon Adamski - Wojciech Kalisz, Maciej Nowak

Sędzia: Waldemar Pyznar

Źródło: zksunia.tarnow.pl
Fot: Mateusz Nytko