Międzynarodowy Festiwal Wina

 IV Międzynarodowy Festiwal Wina odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia 2019 roku w Tuchowie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół TULIA, który wystąpi w niedzielę o godzinie 20:00 na tuchowskim rynku.

 

Tuchów i okoliczne gminy oferują jedne z najlepszych warunków do uprawy winorośli
w Polsce. Zbocza o nachyleniu południowym i południowo-zachodnim, łagodne wzgórza o wysokości 100-150 m nad dnami dolin oraz odpowiednie warunki klimatyczne – to wszystko powoduje, że okolice Tuchowa są idealne do produkcji wina. Dowodem tego jest sześć działających winnic w samej gminie Tuchów, a już kilkadziesiąt w całym powiecie tarnowskim.

- Gmina Tuchów może poszczycić wieloma wysokiej jakości produktami regionalnymi. Wino dołącza do tych produktów, które warto promować i którymi warto się chwalić. Miasto Tuchów posiada również wieloletnią tradycję współpracy z zagranicznymi miastami bliźniaczymi, których ma aż osiem, w tym m.in. Mikulov – czeską kolebkę winiarstwa – wspomina burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek.

W dniach 3-4 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników wina oraz pasjonatów enoturystyki do Tuchowa na IV Międzynarodowy Festiwal Wina i IV Międzynarodowy Konkurs Win.

- Wokół wina można promować wiele innych produktów spożywczych m.in. wędliny, sery owoce. W festiwalu biorą udział producenci produktów regionalnych z całej Małopolski. Chcemy pokazać, że produkty regionalne są ważnym elementem gospodarki lokalnej, pozwalają na prowadzenie gospodarstwa w efektywny sposób, a przede wszystkim chcemy przekonać konsumentów do zakupów lokalnych, bezpośrednio u producentów. Wino jest ponadczasowym produktem i w oparciu o nie chcemy promować Tuchów i region – podkreśla Wiktor Chrzanowski, zastępca burmistrza Tuchowa.

Bogaty program pozwoli przybliżyć wszystkim tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Będzie to wspaniała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i wskazówek. Winiarze chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą porad jak założyć winnicę, pielęgnować ją i na końcu wyprodukować dobre wino. Gwiazdą wieczoru będzie zespół TULIA, który wystąpi w niedzielę o godz. 20:00 na tuchowskim rynku.

02.08.2019
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |