Wystawa Jerzego Martynowa

 Do Galerii „Piwnica pod Trójką” powraca cykl wystaw „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. W poniedziałek, 4 listopada Muzeum Okręgowe zaprasza na wernisaż wystawy Jerzego Martynowa „Malując swój czas”. Początek wydarzenia o godzinie 18:00, wstęp jest wolny.

 

„Malując swój czas” - to najnowsza wystawa Jerzego Martynowa, pokazująca w sposób nieco nostalgiczny, a zarazem głęboko przemyślany otaczający świat. Jest on przez artystę postrzegany i przetwarzany z wyjątkowym artyzmem i ogromną wrażliwością na kolor, światło i piękno.

W poniedziałek, 4 listopada Muzeum Okręgowe zaprasza na wernisaż wystawy Jerzego Martynowa. Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

To wystawa retrospektywna, obejmująca kilkudziesięcioletni okres twórczości, podczas którego malarz przeżywał różnego rodzaju rozterki związane z nierzadko trudnymi wyborami, jakich musi dokonywać artysta, będący na początku swojej kariery, jak i w czasie jej trwania. Na ekspozycji zobaczymy prace nigdy dotąd nie pokazywane. Będą to pastele i akwarele, pokazujące widoki, które zachwyciły Martynowa na początku drogi twórczej oraz te których piękno dostrzegł po latach, już jako artysta dojrzały.

Jerzy Martynów urodził się w Tarnowie w 1956 roku. Edukację artystyczną rozpoczął w Tarnowskim Liceum Sztuk Plastycznych, a następnie kontynuował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa i Architektury Wnętrz. Dyplom uzyskał w 1985 roku w pracowni prof. Włodzimierza Buczka. Po ukończeniu studiów wrócił do Tarnowa, gdzie zamieszkał na stałe i zajął się działalnością artystyczną. Na co dzień zajmuje się malarstwem, rzeźbą, grafiką użytkową i architekturą wnętrz, tworzy również małe formy architektoniczne. Na swoim koncie posiada ogromny dorobek zarówno w dziedzinie malarstwa jak
i innych dziedzin sztuki.

Kuratorem wystawy jest Bożena Szczupak, prace będzie można oglądać do 24 listopada.

02.11.2019
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |