Tarnów na Ferie Messe Wien 2020

 Tegoroczny sezon imprez i targów turystycznych rozpoczęły odbywające się w dniach od 16 do 19 stycznia Międzynarodowe Targi Turystyczne Ferien-Messe Wien. Nie mogło na nich zabraknąć Tarnowskiego Centrum Informacji z promocją Tarnowa i Małopolski.

 

Targi w Wiedniu są najważniejszymi i najbardziej popularnymi targami turystycznymi w Austrii. Tegoroczna edycja była rekordową pod względem liczby odwiedzających, którą oszacowano na ponad 160 tysięcy osób. Ponad 800 wystawców z 80 krajów świata w halach A i B zaprezentowało tysiące ofert wypoczynku. Równolegle z targami turystycznymi odbyła się także największa w Austrii wystawa samochodowa „Vienna Autoshow”.

Dzięki współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Wiedniu i Małopolską Organizacją Turystyczną zaprezentowano na targach atrakcje turystyczne Tarnowa, regionu tarnowskiego i Małopolski.

Stoisko Tarnowa i regionu uatrakcyjniła prezentacja i degustacja win z tarnowskich winnic (nagrodzony pod koniec ub. roku certyfikatem POT projekt „EnoTarnowskie”). Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta turystyczna Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju, LGD „Na Śliwkowym Szlaku” i LGD Dunajec-Biała.

Prezentacja została bardzo dobrze oceniona przez dyrektora ZOPOT w Wiedniu, który w liście do Prezydenta Tarnowa pisze - pragnę na Pana ręce przekazać serdeczne podziękowania za wsparcie naszych działań promocyjnych i udział w targach przedstawicieli Urzędu Miasta/Tarnowskie Centrum Informacji Turystycznej, przygotowanie bardzo dobrych materiałów i programów promujących Tarnów, jak również zaangażowanie i pracę przedstawicieli Regionu na Polskim Stoisku Narodowym.

Na polskim stoisku narodowym, poza regionem tarnowskim, promowali się również: Świnoujście, Zabrze, Bielsko-Biała z Euroregionem Beskidy, Pieniny, Dolny Śląsk i Wrocław.

23.01.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |