Niespodzianka w Mielcu

Efektowne zwycięstwo w Mielcu odnieśli piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza - pokonali Stal 3:0. To ich pierwsza wiosenna wygrana. Niecieczanie zajmują 10 miejsce w tabeli I ligi z dorobkiem 29 punktów. Kolejny mecz rozegrają u siebie z Wigrami Suwałki.

Początek meczu w Mielcu należał do gospodarzy, którzy z werwą starali się atakować bramkę drużyny z Niecieczy. Dopiero po kwadransie gry padł pierwszy, groźny strzał. Uderzenie Getingera przeszło jednak nieco obok bramki strzeżonej przez Loskę. Z każdą minutą do głosu zaczęli coraz bardziej dochodzić podopieczni Mariusza Lewandowskiego.

W 32 minucie, po faulu na Marcinie Grabowskim, arbiter podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Piotr Wlazło. Mielczanie przez kilka minut byli nieco oszołomieni ciosem, oddając pole gościom, nie rezygnując jednak z możliwości do kontry. Jedną z okazji mógł wykorzystać Mateusz Mak, który uderzył głową, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki Loski.

Drugą połowę mielczanie rozpoczęli z animuszem i wydawało się, że doprowadzenie do wyrównania to tylko kwestia czasu. Najpierw bowiem groźnie uderzał Mak, a chwilę później Bartosz Nowak.

Gdy tylko Stal nieco spuściła z tonu, goście ruszyli z akcją i od razu strzelili gola. W 57 minucie, po dośrodkowaniu Marcina Wasielewskiego, piłka trafiła do Vladislavsa Gutkovskisa, który z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Po chwili mogło być już 3:0. Gutkovskis minął bramkarza Stali i posłał piłkę do pustej bramki, ale na linii w ostatniej chwili pojawił się Urbańczyk i uratował swój zespół.

W 64 minucie ponownie Gutkowskis pokonał Primela. Tym razem stało się to po podaniu Romana Gergela. - Jeżeli chodzi o mecz, to przez pierwsze 20 minut mieliśmy kłopoty. Byliśmy za mało agresywni. Nie mogliśmy wyjść ze swojej połowy. Przetrwaliśmy to, wprowadziliśmy pewne korekty. Po pierwszej bramce z zespołu zeszło ciśnienie. Zaczęliśmy grać, to co sobie założyliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej – podsumował trener Bruk-Betu Mariusz Lewandowski.

Niecieczanie po tej wygranej zajmują 10 miejsce w tabeli I ligi z dorobkiem 29 punktów. Kolejny mecz rozegrają u siebie z Wigrami Suwałki.

Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3 (0:1)

Bramki: Wlazło (32 min.), Gutkovskis 2 (57 i 63 min.)

Żółte kartki: Żyro, Stasik, Lisowski, PaluchowskiGutkovskis, Grzybek

Bruk-Bet: Loska - Grzybek, Putiwcew, Szarek, Grabowski , Wasielewski (80 min. Orzechowski), JovanovićGergel, Wlazło, Miković (72 min. Shamsin), Gutkovskis (86 min. Purece)

Sędziował: M. Złotnicki (Lublin), widzów: 3 209