Bez wychodzenia z domu

 Bez wychodzenia z domu można już odbyć spacer po atrakcjach turystycznych Tarnowa i regionu oraz obejrzeć panoramę miasta z lotu ptaka. Efektem prac Wydziału Informatyzacji Urzędu Miasta Tarnowa jest strona internetowa, która umożliwia zdalne zwiedzanie.

 

Ostatnią częścią, przygotowanego przez Wydział Informatyzacji Urzędu Miasta Tarnowa, projektu Geneatar – Platforma Tarnowskiego Dziedzictwa, była digitalizacja atrakcji historycznych, turystycznych i architektonicznych regionu. W jej wyniku powstała strona panorama.umt.tarnow.pl, na której można m.in. oglądać panoramy Tarnowa z lotu ptaka, a także odbyć wirtualne spacery po atrakcjach turystycznych subregionu tarnowskiego.. – Można zobaczyć, jak bardzo zmienił się w ostatnich latach Tarnów, spojrzeć na przykład z góry na Arenę Jaskółka Tarnów czy na Centrum Wypoczynku i Rekreacji - Kantoria. Dopiero z tych pozycji widać, jak zielone jest nasze miasto. Zdjęcia są przy tym na tyle dobrej jakości, że w Kantorii można wypatrzeć pływające ryby – mówi Janusz Różycki dyrektor Wydziału Informatyzacji Urzędu Miasta Tarnowa,.

Dzoięki stronie, nie ruszając się z domu można odbyć wirtualne wycieczki po tarnowskich cmentarzach: Starym i żydowskim, zamku w Dębnie, Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, dworze w Dołędze, rezerwacie przyrody Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, zamku w Nowym Wiśniczu, licznych muzeach, zabytkowych drewnianych kościołach, zagrodzie Felicji Curyłowej w Zalipiu czy Parku Strzeleckim. – Projekt umożliwia zobaczenie miejsc niedostępnych nieraz dla zwiedzających. Turystom spoza regionu daje przy tym możliwość zapoznania się z atrakcjami Tarnowa i okolic, jeszcze przed odwiedzeniem naszego miasta – dodaje Janusz Różycki.

Stworzenie strony panorama.umt.tarnow.pl było ostatnim etapem projektu Geneatar – Platforma Tarnowskiego Dziedzictwa. Wcześniej zakupiono infrastrukturę techniczną do przechowywania i udostępniania danych, zdigitalizowano tysiące kart grobowych i dziesiątki ksiąg pochowań, które udostępniono na nowym portalu Miejskiego Zarządu Cmentarzy mzc.tarnow.pl oraz oddano do użytku nowy portal Tarnowskiego Centrum Informacji  https://www.it.tarnow.pl/. W ramach projektu zmodernizowano też kulturalny kalendarz miejski dostępny pod adresem  www.kultura.tarnow.pl.

Całkowity koszt projektu wyniósł 808 tysięcy złotych z czego 687 tysięcy złotych zostało sfinansowane, że środków Unii Europejskiej. Stworzenie strony panorama.umt.tarnow.pl kosztowało 146 tysięcy złotych.

 

03.06.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |