Hutnik zwycięski w sparingu z Jaskółkami

Piłkarze Unii Tarnów w dalszym ciągu pracują nad budowaniem formy przed barażami o awans do III Ligi. Jednym z kluczowych etapów przygotowań są mecze sparingowe. W środowe popołudnie podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego podejmowali na własnym stadionie ekipę Hutnika Kraków.

W pierwszej połowie spotkania Jaskółki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, wielokrotnie atakując bramkę rywali. Wynik spotkania w siódmej minucie sparingu otworzył zawodnik biało-niebieskich Kacper Nytko. Goście mieli okazję wyrównać wynik w 35. minucie spotkania, gdy sędzia podyktował rzut karny. Łukasz Lisak pewnie obronił karnego wykonanego przez Krzysztofa Świątka. Jednak zaledwie minutę później piłkę w bramce gospodarzy umieścił testowany zawodnik Hutnika – Damian Stachurski. Po pierwszej połowie w spotkaniu mieliśmy zatem remis 1:1. Zwycięską bramkę dla ekipy z Krakowa zdobył w 74 minucie Paweł Pyciak.

- Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie szczególnie w pierwszej połowie, gdzie przy lepszej skuteczności mogliśmy zakończyć pierwsze 45 minut po naszej zwycięskiej szali. Ze swojego występu jestem zadowolony, szczególnie ze zdobytej bramki – powiedział po meczu Kacper Nytko.

Unia Tarnów – Hutnik Kraków 1:2 (1:1)
Bramki: Nytko (7 min.) - Stachurski (36 min.), Pyciak (74 min.)

Unia: LisakOszust, Malisz, Abovyan, Nytko, Orlik, Ostrowski, Adamski, Vorobei, Popiela, Biały, Kwiek, Wardzała, Nowak, Matyjewicz, Malik, Miłkowski, Leżoń, Starzyk, Wójcik