Ciągle walczą

Po dwóch porażkach Bruk-Bet Tarmmalica Nieciecza pokonał Stomil Olsztyn 2:0. Wynik rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Po tej wygranej Bruk-Bet zajmuje siódme miejsce w tabeli, mając 42 punkty po 30 meczach. Najbliższe spotkanie czeka niecieczan 12 lipca z GKS Bełchatów.

Po dobrym początku i kilku groźnych akcjach piłkarze Bruk-Betu w 16 min  prowadzili. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Piotra Wlazły, który mocnym strzałem uderzył nie do obrony. W 25 minucie wynik wyrównać mógł Tecław, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę. Dobrą okazję do wyrównania piłkarze Stomilu mięli w 32 minucie. Van Huffelowi dobrze wyłożył piłkę Sobczak, ale uderzenie było niecelne.

Osiem minut później groźny kontratak przeprowadzili zawodnicy z Niecieczy. Z mocnym strzałem z dystansu Purece’a poradził sobie jednak Skiba. Na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu pierwszej połowy Bruk-Bet mógł podwyższyć prowadzenie. Będący w dobrej sytuacji Grzybek, nie zdołał jednak skutecznie wykończyć akcji. Podopieczni trenera Majewskiego mieli jeszcze rzut wolny, ale nie udało nam się doprowadzić do wyrównania i przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy zawodnicy udali się na przerwę.

Drugą połowę spotkania lepiej otworzyli zawodnicy Stomilu. Szybki kontratak wykańczał Carolina, ale jego mocne uderzenie zbił na poprzeczkę bramkarz Termaliki. W 59 minucie znów goście zagrozili bramce Budziłka. Dobre uderzenie Hinokio z jedenastego metra obronił jednak bramkarz Bruk-Betu. Cztery minuty później znów było groźnie. Po miękkim dośrodkowaniu van Huffela, głową uderzał Tecław. Termalikę przed utratą bramki uchroniła poprzeczka.

Do regulaminowego czasu gry arbiter doliczył cztery minuty.W ostatniej minucie Michal Bezpalec po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania.

Po tej wygranej Bruk-Bet zajmuje siódme miejsce w tabeli, mając 42 punkty po 30 meczach. Najbliższe spotkanie czeka niecieczan 12 lipca z GKS Bełchatów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

Bramki: Wlazło (16 min.), Bezpalec (90 min.)

Żółte kartki: Putiwcew, GrzybekMosakowski, Carolina

Bruk-Bet Termalica: Budziłek - Grabowski, Putiwcew, de Amo, Grzybek, Misak (68  min. Bezpalec), Purece (81 min. Miković), Wlazło, Jovanović, Gergel, Jelić (56 min. Wasielewski)

Sędziował: S. Jarzębak (Bytom), widzów 951