Wygrana na inaugurację

 Do ostatnich biegów żużlowcy Unii Tarnów i Wybrzeża Gdańsk trzymali kibiców w napięciu i niepewności. Ostatecznie Unia pokonała na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 44:46. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Mateusz Cierniak, który wywalczył aż trzynaście punktów.

 

O wygranej Jaskółek w wyjazdowym meczu z Wybrzeżem Gdańsk przesądził bardzo dobry początek i trzy wygrane podwójnie biegi w końcówce spotkania. Tym sposobem od podwójnego zwycięstwa sezon w eWinner Pierwszej Lidze Żużlowej rozpoczęli żużlowcy Unii Tarnów. Zawodnicy obu drużyn dostarczyli kibicom ogromnych emocji, fundując piękne widowisko.

Unia Tarów odnotowała doskonały początek meczu, po biegu ósmym przewaga tarnowian zmalała do zaledwie dwóch punktów, a po dziewiątym gospodarze objęli prowadzenie. W biegu dziesiątym świetnie spod taśmy ruszyli gospodarze, ale na tor upadli Dawid Rempała i Peter Ljung. Sędzia zadecydował o powtórce w pełnej obsadzie. Ponownie para gospodarzy doskonale wystartowała i zapowiadało się na podwójne zwycięstwo, ale na trzecim okrążeniu Kacpra Gomólskiego minął kapitan Jaskółek. Pewne trzy oczka wywalczył Rasmus Jensen, a w walce nie liczył się Dawid Rempała.

Po równaniu toru gdańszczanie nadal dyktowali warunki na torze. Kierownictwo gospodarzy desygnowało do walki za Kacpra Gomólskiego Karola Żupińskiego i była to dobra decyzja, bo młodzieżowiec pewnie wygrał wyścig. Drugi na mecie zameldował się Peter Kildemand, a po dwóch świetnych biegach w walce nie liczył się Kim Nilsson, który po raz kolejny nie zarobił ani jednego punktu..

W biegu dwunastym menadżer Tomasz Proszowski skorzystał z rezerwy taktycznej wymieniając Daniela Kaczmarka na Petera Ljunga. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w drugim łuku, kiedy na tor upadł Alan Szczotka. Sędzia zdecydował o jego wykluczeniu. W powtórce najlepiej ze startu ruszył Mateusz Cierniak, który pewnie wygrał bieg. Za nim świetną i zwycięską walkę z Rasmusem Jensenem stoczył Peter Ljung.

W trzynastym biegu defekt na starcie zanotował Krystian Pieszczek, ale bieg został i tak przerwany, bo nieco ruszali się Peter Ljung i Jacob Thorssell za co obaj otrzymali ostrzeżenie. W powtórce bez wykluczonego Pieszczka problemów z podwójną wygraną nie mieli Mateusz Cierniak i Peter Ljung.

O losach spotkania przesądził wyścig czternasty, w którym duet tarnowski nie dał najmniejszych szans parze Zdunek Wybrzeża. Pewnie trzeci raz z rzędu wygrał Mateusz Cierniak, a za nim na mecie zameldował się Artur Mroczka.

W ostatnim wyścigu dnia Peter Ljung do samego końca bronił się przed atakami Petera Kildemanda, co przy wygranej Pieszczka dało Jaskółkom dwupunktowe zwycięstwo w pierwszej rundzie eWinner 1. Ligi Żużlowej.

W drużynie tarnowskiej świetnie spisał się Mateusz Cierniak, który był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem całego spotkania. Z dobrej strony pokazał się Peter Ljung, który dwukrotnie z Cierniakiem przywiózł dublet dla Unii. Ważnym ogniwem drużyny okazał się  Artur Mroczka, ale  o wygranej Jaskółek przesądziły punkty wszystkich, nawet słabiej spisujących się zawodników.

Kolejny mecz Unia Tarnów rozegra już w niedzielę 19 lipca w Jaskółczym Gnieździe. Rywalem Jaskółek będzie faworyt rozgrywek – eWinner Apator Toruń. Bilety dostępne online już od poniedziałku 13 lipca.

 

Unia Tarnów: Nilsson 6 (3,3,0,0,0), Kaczmarek 2 (w,1,1,-,-), Mroczka 6 (2,1,1,-,2), Koza 5 (2,2,0,1), Ljung 12 (2,2,2,2,2,2), Rempała 2 (2,0,0), Cierniak 13 (3,1,3,3,3), Gruchalski NS


Bieg po biegu:
1. Nilsson, Mroczka, Kildemand, Jensen 1:5
2. Cierniak, Rempała, Żupiński, Szczotka 1:5 (2:10)
3. Pieszczek, Ljung, Gomólski, Kaczmarek – w/u 4:2 (6:12)
4. Żupiński, Koza, Thorssell, Rempała 4:2 (10:14)
5. Jensen, Koza, Mroczka, Gomólski 3:3 (13:17)
6. Nilsson, Pieszczek, Kaczmarek, Szczotka 2:4 (15:21)
7. Kildemand, Ljung, Cierniak, Thorssell 3:3 (18:24)
8. Pieszczek, Żupiński, Mroczka, Koza 5:1 (23:25)
9. Kildemand, Thorssell, Kaczmarek, Nilsson 5:1 (28:26)
10. Jensen, Ljung, Gomólski, Rempała 4:2 (32:28)
11. Żupiński, Kildemand, Koza, Nilsson 5:1 (37:29)
12. Cierniak, Ljung, Jensen, Szczotka – w/u 1:5 (38:34)
13. Cierniak, Ljung, Thorssell, Pieszczek – w 1:5 (39:39)
14. Cierniak, Mroczka, Jensen, Żupiński 1:5 (40:44)
15. Pieszczek, Ljung, Kildemand, Nilsson 4:2 (44:46)

Źródło: unia.tarnow.pl

12.07.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |