Komu miecz Spycymira?

 W niedzielę, 19 lipca, po raz siódmy odbędzie się biegowa walka o miecz Spycymira. Biegacze wystartują o godzinie 11.00, dwie godziny później nastąpi dekoracja zwycięzców.

 

Już w po raz siódmy na Górze św. Marcina spotkają się biegacze, by rywalizować o symboliczne trofeum - miecz Spycymira. Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 lipca. Start nastąpi o godzinie 11.00. Trasa na dystansie 7,5 km w konwencji terenowego biegu górskiego rozpoczyna się w Parku Biegowym „Marcinka” i leśnymi ścieżkami prowadzi do mety, która zlokalizowana jest na ruinach tarnowskiego zamku.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów. - Do zorganizowania biegu zainspirowała nas postać pierwszego obywatela Tarnowa, założyciela naszego miasta - Spycimira, jednego z najwybitniejszych Polaków średniowiecznego okresu historii Polski – mówi Adam Winczura, prezes stowarzyszenia.

Tegoroczna odsłona biegu ma także wymiar symboliczny - odbędzie się w roku, w którym przypada 690. rocznica lokacji Tarnowa.



 

16.07.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |