Finał nie dla Unii

 W ramach rozgrywek 1/2 Finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, ZKS Unia Tarnów podejmowała drużynę NKP Podhale Nowy Targ. Rozstrzygnięcie meczu przyniosły rzuty karne, podczas których większą skutecznością wykazali się goście.

 

Ani regulaminowy czas gry, ani dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia w rywalizacji w ramach rozgrywek 1/2 Finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Po regulaminowych 90 minutach gry w spotkaniu ZKS Unia Tarnów - NKP Podhale Nowy Targ, na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W dogrywce gola dla Biało-Niebieskich zdobył Patryk Suchowski, a kropkę nad “i” mógł postawić najpierw Gabriel Kieroński, a potem Artur Biały, który był ewidentnie faulowany po dojściu do sytuacji “sam na sam”. Sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia, natomiast tuż przed ostatnim gwizdkiem bez wahania podyktował rzut karny dla ekipy z Podhala, który pewnie wykorzystał Michał Nawrot.

O losach spotkania zadecydowała wiec seria rzutów karnych, w której zimą krwią i większą skutecznością wykazali się piłkarze drużyny gości i to oni cieszyli się z awansu do finału Pucharu Polski MZPN.

 

Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ 1:1 (0:0) karne 3:5
1:0 Suchowski 97′
1:1 Nawrot 115′ (karny)

Unia Tarnów : Lisak – Matyjewicz, Malisz, Abovyan, Miłkowski (Suchowski), Orlik (Pilus), Biś, Biały, Węgrzyn, Ostrowski, Starzyk (Kieroński)

 

 

Bramki dla Jaskółek w karnych: Biały, Kieroński, Pilus.
Bramki dla Podhala w karnych: Tonia, Nawrot, Mianowany, Wajsak, Lewiński.

 

20.07.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |