Wygrana Unii w Muszynie

W sobotnie przedpołudnie drużyna Unii Tarnów rozegrała pierwsze wyjazdowe spotkanie w sezonie 2020/2021. Rywalem Biało-Niebieskich była ekipa Popradu Muszyna. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.

Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego z trudnego terenu wywożą cenne 3 punkty, dzięki wygranej w sobotnim meczu z Popradem w stosunku  2:0.

Wynik meczu otwarł w 21 minucie Biały, który po asyście Patryka Orlika umieścił piłkę w bramce gospodarzy, a już cztery minuty później sędzia podyktował rzut karny dla Biało-Niebieskich, który wykorzystał także Biały i do szatni tarnowianie schodzili z pewną przewagą.

Druga połowa rozpoczęła się dość pechowo dla Jaskółek, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jacek Malisz i tarnowianie musieli kontynuować grę w dziesiątkę.

- Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i co najważniejsze  z pierwszego na stadionie Muszyny. Myślę, że byliśmy zespołem lepszym i pomimo tego, iż od 48 minuty musieliśmy grać w dziesięciu, to kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Poprad stworzył sobie w tym meczu sytuacje, ale były to akcje stworzone bardziej bo naszych błędach indywidualnych – podsumował mecz Artur Biały.

Kolejny mecz Unia rozegra 22 sierpnia z Glinikiem Gorlice.

Poprad Muszyna – Unia Tarnów 0:2 (0:2)
Bramki: Biały 2 (21 i 25 min.)
Żółta kartka: Adamski, czerwona kartka: Malisz

Unia Tarnów: LisakOszust, Malisz, Węgrzyn, Tyrka (82 min. Miłkowski), Orlik, Nowak, Starzyk (52 min. Matyjewicz), Adamski (65 min. Nytko), Popiela (75 min. Biś), Biały (87 min. Wardzała)