TOT z dofinansowaniem

 Tarnowska Organizacja Turystyczna otrzymała z budżetu Województwa Małopolskiego dofinansowanie na realizacje trzech zadań. 92 tysiące złotych wesprze projekty z zakresu winiarstwa i pszczelarstwa, a także pomoże zorganizować wycieczki po Tarnowie i regionie.

 

Wartość realizowanych przez tarnowską Organizację Turystyczna projektów wynosi ponad 200 tysięcy zlotych. Teraz TOT otrzymała z  budżetu Województwa Małopolskiego dofinansowanie w wysokości 92 tysięcy złotych. Pieniądze pomogą w realizacji trzech zadań:

“Rozwój infrastruktury turystycznej winnic w obszarze ENOTarnowskie” – w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze turystyki w 2020 roku pn. “Małopolska Gościnna – IV edycja”. Winiarstwo na terenie regionu tarnowskiego rozwija się dynamicznie. Na winnice zjeżdżają turyści nie tylko krajowi. W ramach projektu zostanie zmodernizowana strona internetowa www.enotarnowskie.pl oraz wykonana mała infrastruktura na wybranych winnicach.

“Zwiedzaj Tarnów i region – pieszo, rowerem i busem” – w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze turystyki w 2020 roku pn. “Małopolska Gościnna – IV edycja”

W ramach projektu do Tarnowa i regionu tarnowskiego zaproszeni zostaną przede wszystkim mieszkańcy Krakowa i aglomeracji krakowskiej, którzy nie tylko poznają Tarnów, ale też m.in. wezmą udział w warsztatach w Zalipiu i skosztują win z lokalnych winnic. Dla miłośników dwóch kółek nie zabraknie propozycji wycieczek rowerowych po regionie, a miłośnicy historii pospacerują po Tarnowie w odkryciu miejsc jeszcze nieodkrytych.

“Małopolskie Pasieki na turystycznym szlaku” – w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, z zakresu ochrony bioróżnorodności pn. „Małopolska Pszczoła” w 2020

W ramach tego zadania zaplanowane zostały działania zmierzające do opracowania i wydania mapy turystycznej przedstawiającej 20 wybranych pasiek z terenu województwa Małopolskiego nastawionych na obsługę ruchu turystycznego poprzez oferowane zajęcia edukacyjne, degustacje, oprowadzanie po pasiekach, prowadzących lokalne sklepiki w których można nabyć wyroby pszczele w tym miody, świeczki z wosku itp. jak też nasadzenia roślin, krzewów, kwiatów i drzew miododajnych na terenach gmin będących członkami Tarnowskiej Organizacji Turystycznej tak, by nasadzenia zostały wykonane na terenach publicznych/ogólnodostępnych oraz w zgodzie z biologią poszczególnych gatunków roślin. Jedno z takich miejsc pojawi się w Tarnowie.

 

 

 

 

27.08.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |