Zwycięstwo Bruk-Betu w Nowym Sączu

W spotkaniu 2. kolejki Fortuny 1 Ligi, Bruk-Bet Termalica w derbach Małopolski na wyjeździe wygrała z Sandecją Nowy Sącz 1:0. Po tej wygranej niecieczanie zajmują trzecie miejsce w tabeli. Następne spotkanie rozegrają 12 września na własnym boisku z GKS Bełchatów.

W meczu z Sandecją Nowy Sącz, który Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozegrał na wyjeździe, trener Mariusz Lewandowski zdecydował się nie zmieniać nic w składzie, który rozpoczynał inauguracyjne spotkanie w Niecieczy.

Od początku rywalizacji Sandecja czekała na gości na swojej połowie, zmuszając ich do gry atakiem pozycyjnym. Dośrodkowania z bocznych stref oraz strzały z dystansu, jakimi zawodnicy przejezdnych próbowali skruszyć podwójny mur rywali, metodycznie zbliżały ich do osiągnięcia celu. Po kwadransie gry uderzył Putiwcew, ale jego próba pofrunęła ponad poprzeczką. Chwilę później strzały Gergela i Orzechowskiego szczęśliwie odbijali defensorzy Sandecji.

W 28 minucie celnie i mocno uderzał Misak, ale dobrze dysponowany Szymon Tokarz świetnie złapał piłkę. Podobnie bramarz Sandecji dobrze odczytał zamiary Pawła Żyry, który w 35 minucie gry także groźnie strzelał na bramkę.

Po zmianie stron Sandecja grała już nieco wyżej niż w pierwszej odsłonie spotkania.

W 58 minucie doskonałą okazję miał Roman Gergel, ale jego uderzenie minęło słupek bramki Tokarza. Minutę po wejściu na murawę na listę strzelców mógł się wpisać Kacper Śpiewak, ale bramkarz Sandecji i tym razem zdołał uchronić swoją drużynę przed stratą bramki. Chwilę później z dystansu uderzał Paweł Żyra, Tokarz zdołał jeszcze odbić ten mocny strzał, ale do piłki najszybciej doszedł Putiwcew, który z ostrego kąta zdobył gola.

W ostatnich 20 minutach gospodarze zdołali wykreować trzy groźne sytuacje. Najpierw Boczek w dobrej sytuacji główkował obok bramki. W 83 minucie Danek z bliska uderzył obok słupka, a w ostatniej akcji gry, Tomasz Loska świetnie odbił strzał z 5-6 metrów.

Po tej wygranej niecieczanie zajmują trzecie miejsce w tabeli. Następne spotkanie rozegrają 12 września na własnym boisku z GKS Bełchatów.

Sandecja Nowy Sącz - Bruk-Bet Termalica 0:1 (0:0)

Bramka: Putiwcew (62 min.)

Żółte kartki: Małkowski, Palacz - Grabowski, Putiwcew, czerwona kartka: Palacz (druga żółta)

Bruk-Bet: Loska - Grzybek, de Amo Perez, Putiwcew, Grabowski, Gergel, Stefanik (88 min. Radwański), Wlazło, Żyra (88 min. Bezpalec), Misak (77 min. Zeman),  Orzechowski (60 min. Śpiewak)

Sędziował: P. Lasyk (Bytom), mecz bez udziału publiczności