Wysoka porażka na inaugurację

Na inaugurację superligi piłkarzy ręcznych, Grupa Azoty SPR Tarnów zmierzyła się w Arenie Jaskółka Tarnów z Azotami-Puławy. Azotowe derby zakończyły się przegraną gospodarzy 20:33 (10:16). Kolejny pojedynek tarnowianie rozegrają 12 wrześnie ze Stalą Mielec.

Na początku spotkania z Azotami-Puławy tarnowianie, przez kwadrans, byli wyrównanym rywalem zespołu gości. Pierwszą w nowym sezonie bramkę zdobył w trzeciej minucie Rennosuke Tokuda. W 6 minucie, po dwóch trafieniach Akimienki i kontrze zakończonej celnym rzutem Bachki było wprawdzie 1:3, ale trafienie Wojdana pozwoliło tarnowianom na doprowadzenie w 8 minucie do remisu 3:3. Kolejne dwie bramki tarnowskiego prawoskrzydłowego spowodowały, że w 12 minucie było 5:4 dla gospodarzy. Dalsze minuty należały już zdecydowanie do puławian. Dwie minuty później na tablicy pojawił się wynik 6:6. W 18 minucie prowadzili 9:6. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:16

Po zmianie stron tarnowianie mieli problemy z pokonaniem Mateusza Zembrzyckiego, a następnie Vadima Bogdanova. Bramkarze gości obronili m.in. rzuty karne Rennosuke TokudyKirila Kniazeu, a Grupa Azoty SPR pierwszą bramkę z gry zdobyła w 43 minucie. Na listę strzelców wpisał się Albert Sanek, doprowadzając do rezultatu 12:24.

W 47 minucie przewaga Azotów-Puławy wynosiła 13:27. Końcowe minuty nie przyniosły już zmiany rezultatu. Kiedy wynikbył już przesądzony, szwedzki szkoleniowiec ekipy z Mościc dał szansę pograć wszystkim zawodnikom. W następnej kolejce tarnowianie zmierzą się za Stalą Melec.

Grupa Azoty SPR Tarnów – Azoty Puławy 20:33 (10:16)

Grupa Azoty SPR: Małecki, Liljestrand, CiochońTokuda 3, Wajda 3, Wojdan 3, Kowalik 2, Sanek 2, Yoshida 2, Dadej 1, Kniazeu 1, Kużdeba 1, Lazarowicz 1, Mrozowicz 1, Majewski, Pedryc