Trzeci komplet

W spotkaniu 3.kolejki Fortuny 1 Ligi, Bruk-Bet Termalica na własnym stadionie zmierzyła się z GKS-em Bełchatów i wygrała 2:0. W ten sposób niecieczanie zdobyli trzeci komplet punktów. W następnej kolejce zmierzą się na własnym boisku z Resovią.

W meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza z  GKS Bełchatów, który Termalica rozegrała na własnym boisku,  trener Mariusz Lewandowski zdecydował się na jedną roszadę w składzie w porównaniu z rozstawieniem w Nowym Sączu. Szansę od pierwszej minuty kosztem Mateusz Grzybka otrzymał Marcin Wasielewski.

Na początku meczu goście oddali piłkę piłkarzom „Słoni” i starali się szukać swoich okazji po kontratakach. Tych nie było jednak zbyt wiele, bo zawodnicy Bruk-Betu od początku mocno naciskali na rywali.

Swoje okazje w pierwszej połowie mieli m.in. Paweł Żyra i Samuel Stefanik. Dodatkowo obronę bełchatowian świetnie rozrywał Michał Orzechowski. I to właśnie po akcji młodzieżowca, który zgrał z lewego skrzydła piłkę przed bramkę Lenarcika, do siatki trafił Roman Gergel, otwierając w 40 minucie wynik meczu.

Po zmianie stron GKS starał się śmielej zaatakować, ale nadal to gospodarze byli  stroną przeważającą. Dopiero w ostatnim kwadrancie goście zdołali kilka razy zagrozić bramce Bruk-Betu. Z drugiej strony „Słonie” nie wykorzystały kilku fantastycznych okazji do podwyższenia wyniku. Drugą bramkę mógł zdobyć Gergel, przed doskonałą okazją stanął także Śpiewak, ale dopiero w doliczonym czasie gry zwycięstwo przypieczętował premierowym trafieniem w barwach Termaliki Martin Zeman.

Bruk-Bet prowadzi w tabli I ligi z kompletem puntów, po trzech kolejkach spotkań. W następnej kolejce zmierzą się na własnym boisku z Resovią.

Bruk-Bet Termalica - GKS Bełchatów 2:0 (1:0)

Bramki: Gergel (40 min.), Zeman (90+2 min.)

Żółta kartka: Pawlik

Bruk-Bet: Loska - Wasielewski, de Amo Perez, Putiwcew, Grabowski,Gergel,  Stefanik (80 min. Jovanović), Wlazło, Żyra (88 min. Bezpalec), Misak (71 min. Zeman), Orzechowski (80 min. Śpiewak)

Sędziował: D. Kruczyński (Żywiec), widzów 1120