Na poboczu Ameryk

 Na spotkanie w ramach cyklu Za horyzont domu zaprasza 14 października Centrum Sztuki Mościce. Gośćmi specjalnymi spotkania będą Arkadiusz Winiatorski i Ola Synowiec.

 

14 października o godzinie 19.00 Centrum Sztuki Mościce zaprasza na kolejne spotkani z cyklu Za horyzont domu. O swoich podróżach opowiadać będą Arkadiusz WiniatorskiOla Synowiec.

Arek Winiatorski, edukator filmowy, organizator wydarzeń kulturalnych oraz sportowych i autor artykułów podróżniczych, po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go... pieszo. Przeszedł całą Amerykę Centralną i to wcale nie najprostszą drogą, bo przez góry, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą przemierzył pieszo kolejne 7 tysięcy kilometrów, aż do Kanady. Razem spędzali noce w miejscowościach, gdzie nikt się nie zatrzymuje. Słuchali historii życia zwykłych ludzi, bo to właśnie oni byli najważniejsi w tej podróży. Rozmawiali z rolnikami na polach, protestującymi blokującymi drogi i migrantami przemierzającymi tę samą trasę co oni. Poznawali to, co zwykle w podróży rozmazuje się za szybami pędzących samochodów. To, co na poboczu Ameryk.

Ola i Arek podczas tej wyprawy zakochali się nie tylko w sobie, w Amerykach i w życiu, ale przede wszystkim w chodzeniu. Wierzą, że 6km/h to najlepsza, najbardziej naturalna prędkość. Do poznawania świata, do poznawania ludzi, do poznawania siebie.

Bilety na spotkanie kosztują: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy. Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych. Sprzedaż biletów prowadzi kasa CSM, można je także kupować drogą online, za pośrednictwem strony www.csm.tarnow.pl

 

 

06.10.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |