Pięć medali dla tarnowian

Zakończył się Puchar Europy Juniorów we wspinaczce sportowej. Zawody rozegrane zostały w sobotę, 14 listopada, na ściance wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W rywalizacji świetnie zaprezentowali się reprezentanci tarnowskich klubów wspinaczkowych.

Podczas Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce sportowej, który rozegrany został 14 listopada na ściance wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, wysoką formę potwierdziły siostry Kałuckie. Aleksandra i Natalia zajęły dwa pierwsze miejsca podium, przy okazji uzyskując rewelacyjne czasy podczas biegów na ściance służącej do bicia rekordu świata. Obie zawodniczki już w tym tygodniu udadzą się do Moskwy walczyć podczas mistrzostw Europy o kwalifikacje olimpijską na Igrzyska w Tokio w 2021 roku.

Trzy brązowe medale przypadły zawodnikom reprezentującym trzy tarnowskie kluby. Junior młodszy Oskar Szalecki wywalczył brąz dla KS Sportiva, przy okazji ustanawiając swój nowy rekord życiowy z czasem 7,78 s., młodzieżowiec Konrad Gruszka wywalczył brąz dla KU AZS PWSZ Tarnów, również wykręcając rewelacyjny czas 6,83 s., juniorka Kinga Pałka wywalczyła brąz dla Pałacu Młodzieży Tarnów.

Bardzo dobrze biegali również zawodnicy Sportivy, juniorka Daria Nawój i młodzieżowiec Bartłomiej Podlewski. Oboje uplasowali się na czwartych miejscach, na pocieszenie zostały im nowe rekordy życiowe – 10,76 dla Darii i 7,03 dla Bartka. Mniej szczęścia miała reprezentująca Sportivę Alicja Nowak, zawodniczka uplasowała się na siódmym miejscu w kategorii juniorek młodszych.

W tarnowskim pucharze uczestniczyli reprezentanci Ukrainy, Czech i Polski. Ze względu na pandemię koronawirusa zawody miały skromniejsza obsadę niż edycje rozgrywane w Tarnowie poprzednich latach. Na osiemnaście miejsc medalowych osiem przypadło reprezentantom Ukrainy, dziesięć wywalczyli zawodnicy reprezentacji Polski.

Organizatorami zawodów byli Klub Sportowy Sportiva i Klub Uczelniany AZS PWSZ Tarnów. Zawody organizowane były przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz współfinansowane z budżetu miasta Tarnowa. Patronat honorowy nad pucharem objął Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu dla tego typu wydarzeń.