Wygrana pod okiem nowego trenera

Udanie zakończył się trenerski debiut Paulo De Tarso Milagresa. Po dobrej i skutecznej grze w Nowym Dworze, tarnowianki zwyciężyły z NOSiR 3:0 i wciąż pozostają w grze o pierwszą czwórkę. Następny mecz tarnowianki rozegrają 20 lutego na własnym parkiecie z sąsiadem w tabeli – Płomieniem Sosnowiec.

W Nowym Dworze Mazowieckim rozegrany został mecz NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów. Pod okiem nowego trenera tarnowianki zwyciężyły spotkanie 0:3.

Początek spotkania należał do zawodniczek NOSiR, które dzięki kilku błędom w ataku zespołu z Tarnowa prowadziły 6:2. Gdy tablica wyników wskazywała rezultat 10:5, trener Paulo De Tarso Milagres poprosił o czas, co wpłynęło pozytywnie na drużynę i pozwoliło odrobić kilka punktów (10:9). Potem kilka kolejnych oczek padło łupem gospodyń, ale po tej serii dobra postawa Simony Dreczki na zagrywce pozwoliła gościom doprowadzić do wyrównania (13:13). Tarnowianki rozkręcały się z każdą akcją i to one po kilku piłkach prowadziły 20:15. Dobra dyspozycja utrzymała się do końca tej partii, a skuteczny atak Magdy Szabó ustalił jej wynik na 25:21.

Tarnowianki bardzo dobrze rozpoczęły drugiego seta, całkowicie dominując  rywalki (11:3). Dzięki bardzo dobrej postawie obronnej, zawodniczki z Tarnowa zdobywały sporo punktów na kontrze (17:9). Gra gospodyń w drugiej części seta uległa poprawie, ale podopieczne trenera Milagresa utrzymały koncentrację i dzięki wypracowanej wcześniej przewadze zwyciężyły 25:19.

Lepsza dyspozycja gospodyń z końcówki poprzedni partii została podtrzymana na początku trzeciego seta. Po kilku błędach rywalek, nowodworzanki prowadziły 5:2. Tarnowianki potrafiły jednak przejąć inicjatywę i już po kilku akcjach to one osiągnęły kilka punktów przewagi (9:6). Po jednej z akcji dość nerwową reakcją popisał się trener Kujawski, który nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego. Żywiołowa postawa szkoleniowca kosztowała jego zespół stratę punktu, gdyż została mu pokazana czerwona kartka (15:9). Po tej sytuacji wydarzenia na boisku były w pełni kontrolowane przez gości, a mecz zakończyła Simona Dreczka.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3 (21:25, 19:25, 13:25)

Grupa Azoty Tarnów: Szabó, Dreczka, Szczygieł, Kaczorowska, Krześlak (libero), Pellegrino oraz Cur, Salamon, Stroinska, Szpak