U progu pisarstwa

 W piątek, 11 czerwca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami książki „Historie (nie) dokończone” – publikacji powstałej w okresie tzw. nauki zdalnej i zwierającej literackie opowiadania uczniów szkoły. Książki nie będzie w sprzedaży. Można ją zdobyć bezpłatnie wyłącznie na czerwcowym spotkaniu.

 

Ten interesujący projekt zainicjowany został przez Joannę Chramęgę-Muchę, na co dzień bibliotekarkę w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie oraz polonistę Mateusza Kołodzieja. To za ich namową, uczniowie tarnowskiego „Ogrodnika” sięgnęli po pióra i klawiatury i przenieśli się w świat wyobraźni, fantazji, ale również ten inspirowany rzeczywistością. Spośród wielu nadesłanych prac,        w grudniu 2020 roku wybrano teksty ośmiu uczennic i dwóch uczniów: Martyny Dulęby, Aleny Emelianovej, Nadii Kardaś, Aleksandry Nędzki, Karoliny Racibor, Magdaleny Stadler, Darii Stolarskiej, Anny Zaczkiewicz, Radosława Kubasa i Michała Muchy. I to opowiadania ich autorstwa stanowią zawartość książki zatytułowanej „Historie (nie) dokończone”.

W piątek, 11 czerwca o godzinie 16.30, w Auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie przy ulicy Sanguszków 28 odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami książki, publikacji powstałej w okresie tzw. nauki zdalnej. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Bezpłatny będzie również egzemplarz książki, który otrzyma każdy uczestnik spotkania. Książka nie trafi do oficjalnej sprzedaży. Jeśli nakład nie zostanie wyczerpany podczas spotkania, publikację będzie można także później odebrać w szkole. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Wydanie książki zostało wsparte finansowo przez Gminę Tarnów i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Patronat medialny nad książką objęli: radio RDN Małopolska oraz pismo „Miasto i Ludzie”.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal Nasz-Tarnow.pl, serwis tarnowskieInfo.pl, Niezależny Serwis Informacyjny KADR oraz gazeta „Kurier Tarnowski”.

04.06.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że już pora na zniesienie obostrzeń związanych z pandemią?
| | | |