Pierwsze spotkanie autorskie

 W Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie miało miejsce wydarzenie, jakiego w historii szkoły jeszcze nie było. Z przybyłymi gośćmi spotkali się uczniowie-autorzy książki „Historie (nie) dokończone”. Egzemplarze tej unikatowej publikacji  dostępne są wciąż za darmo w siedzibie ZSEO.

 

W miniony piątek w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie miało miejsce wydarzenie, jakiego w historii tej 140-letniej szkoły jeszcze nie było. Z czytelnikami spotkali się bowiem uczniowie-autorzy książki „Historie (nie) dokończone”. Zbiór opowiadań to efekt projektu zainicjowanego w okresie tzw. edukacji zdalnej. Młodzież na co dzień uczęszczająca do tarnowskiego ZSEO, za namową nauczycieli, sięgnęła po pióra i klawiatury i przeniosła się w świat wyobraźni i literackiej fantazji. Spośród wielu nadesłanych prac, do publikacji trafiły teksty Martyny Dulęby, Aleny Emelianovej, Nadii Kardaś, Aleksandry Nędzki, Karoliny Racibor, Magdaleny Stadler, Darii Stolarskiej, Anny Zaczkiewicz, Radosława Kubasa i Michała Muchy. Całość wstępem opatrzyła Maria Woźny – była wieloletnia nauczycielka ZSEO.

Piątkowe wydarzenie było okazją do spotkania młodych autorów, wysłuchania odpowiedzi na pytania dotyczące opowiadań oraz literackich inspiracji oraz zdobycia książki za darmo wraz z autografami. Zbiór opowiadań „Historie (nie) dokończone” nie trafił do otwartej sprzedaży. Egzemplarze, które nie zostały rozdane w trakcie spotkania autorskiego, są dostępne w siedzibie szkoły. Osoby zainteresowane darmowym egzemplarzem powinny odwiedzić stronę historieniedokonczone.pl.

Wydanie książki zostało współfinansowana przez Gminę Tarnów i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Patronat medialny nad książką objęło radio RDN Małopolska oraz gazeta „Miasto i Ludzie”. Patronem medialnym spotkania autorskiego były: Niezależny Serwis Informacyjny KADR, Nasz-Tarnow.pl, TarnowskieInfo.pl i „Kurier Tarnowski”.

 

Fot. ZSEO Tarnów

14.06.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że już pora na zniesienie obostrzeń związanych z pandemią?
| | | |