Zielone ogrodzenie Grupy Azoty

 Zazieleni się część ogrodzenia Grupy Azoty w Tarnowie. Duży winobluszcz pięciolistkowy nasadzany wzdłuż ogrodzenia ma absorbować CO2 i oczyszczać powietrze z z drobnych pyłów i zanieczyszczeń. „Zielone Ogrodzenie” to kolejny projekt Grupy realizowany w ramach działań prośrodowiskowych.

 

We wtorek, 31 sierpnia Grupa Azoty w Tarnowie rozpocznie tworzenie „Zielonego Ogrodzenia” czyli nasadzanie roślin absorbujących CO2 na ogrodzeniu Grupy. Nasadzenia pomogą również oczyścić powietrze z drobnych pyłów i zanieczyszczeń.

Przyjmuje się, że duży winobluszcz pięciolistkowy, zajmujący jedynie około pół metra kwadratowego gruntu, może w okresie wegetacji wytworzyć około 2600 m2 listowia. Taka powierzchnia, to mniej więcej tyle co siedem lip o średnicy korony 10 m i znacznie więcej od stuletniego buka o powierzchni liści około 1600 m2. Tylko jedna taka roślina ma potencjał do absorbcji nawet 500 kg na rok. - Oprócz projektów stricte technologicznych nakierunkowanych na redukcję emisji CO2, w Grupie Azoty inicjujemy również akcje takie jak „Zielone Ogrodzenie”, które mają bezpośrednie przełożenie na najbliższe otoczenie naszej spółki. Przykładamy bardzo dużo uwagi do działań prośrodowiskowych, dlatego już teraz mogę zapowiedzieć, że w najbliższym czasie planujemy kolejne projekty nastawione na ochronę  środowiska i jednocześnie zazielenienie terenów Grupy Azoty – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Co warto podkreślić, tworzywa od Grupy Azoty pośrednio zostaną wykorzystane podczas akcji „Zielone Ogrodzenie”. Narzędzia, które zostaną rozdane uczestnikom przy sadzeniu roślin, dostarczy partner akcji – firma, która do swoich produktów wykorzystuje tworzywa produkowane przez Grupę Azoty.

 

 

 

26.08.2021
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |