Unia Tarnów – Norgips Gwardia Opole 28:24 (12:9)

Miłą niespodziankę sprawili kibicom piłkarze ręczni „Unii”, wygrywając z wyżej klasyfikowaną w tabeli „Gwardią” Opole. Zasługa to przede wszystkim obydwu bramkarzy i dobrej gry w obronie. To trzecia w tym sezonie wygrana tarnowian, którzy z dorobkiem sześciu punktów zajmują w tabeli dziewiątą lokatę. Kolejnym rywalem „Unii” będzie zajmująca ostatnie miejsce w lidze drużyna AZS AWF Biała Podlaska.

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej mężczyzn odniosła drużyna „Unii” Tarnów. Tarnowianie pokonali na własnym parkiecie wyżej sklasyfikowaną ekipę Norgips Gwardii Opole 28:24. Po nerwowym początku, gdy przez kilka minut żadna z drużyn nie mogła trafić do bramki rywala, gospodarze pierwsi uspokoili grę i po pięciu minutach prowadzili już 4:1. Do końca pierwszej połowy tarnowianie kontrolowali przebieg gry, i nie pozwolili sobie odebrać przewagi, która w pewnym momencie wynosiła pięć bramek (9:4 w 15 minucie). Na przerwę obydwie drużyny schodziły przy wyniku 12:9 dla „Unii”.
Po przerwie goście nie rezygnowali ze zmiany rezultatu, udawało im się zredukować straty do dwóch bramek, na szczęście dla gospodarzy chęć zdobycia kolejnych bramek powodowała, że opolanie oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, tarnowianie natomiast grali dobrze w obronie, spory wkład w wygraną wnieśli również obydwaj bramkarze. W ciągu ostatnich minut spotkania kibice przeżywali emocje, gdyż tarnowianie prowadząc 24:19, pozwolili gościom odrobić trzy bramki i w 58 minucie wynik brzmiał 26:24. Dwie ostatnie akcje sprawiły jednak, że Unia odniosła zwycięstwo różnicą czterech bramek.
Po tej wygranej tarnowianie z dorobkiem sześciu punktów awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Szansa szybkiego powiększenia tego dorobku jest spora, gdyż kolejnym rywalem „Unii” będzie zamykający tabelę zespół AZS AWF Biała Podlaska.

Bramki dla Unii: Bieś 10, Greczyński 4, Niedojadło 4, Ogarek 3, Zaucha 3, Grzesik 2, Smosna 1, Sztorc 1.