Sprzątamy świat

 „Myślę, więc nie śmiecę” to hasło tegorocznej akcji Sprzątanie Świata. Akcja przeprowadzona zostanie w dniach od 17 do 19 września, jej koordynacją w Tarnowie zajmuje się Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Coroczna akcja Sprzątanie Świata zaplanowana została w dniach od 17 do 19 września. W tym roku odbędzie się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Akcja polega na zbieraniu porzuconych odpadów i przekazaniu ich na bezpieczne wysypisko lub do powtórnego wykorzystania. „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce wydarzenie odbywa się po raz 28.

W raportach z ubiegłorocznej akcji zgłoszonych zostało do Fundacji Nasza Ziemia ponad 600 dzikich wysypisk. Zespoły fundacyjne i wolontariusze z całej Polski zebrali na plażach, w lasach i w parkach tony odpadów. W akcji „Sprzątanie Świata – Polska” nie chodzi tylko o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

Koordynacją akcji na terenie Tarnowa zajmuje się Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa. Worki na odpady i rękawice można otrzymać nieodpłatnie w budynku UMT przy ul. Nowej 4 pok. 325 (tel. 14 68-82-872) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30-15.30.

W tym roku w akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2021” włączy się także sklep sportowy Decathlon Tarnów wraz z tarnowskimi Zakładami Aktywności Zawodowej.

 

15.09.2021
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |