„Słonie” spadają

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza przegrali w niej u siebie z Piastem Gliwice 0:1. Oznacza to, że w przyszłym sezonie „Słoni” zabraknie w najwyższej lidze PKO BP Ekstraklasy.

W 32. kolejce PKO BP Ekstraklasy, Bruk-Bet Termalika Nieciecza przegrał na własnym boisku z Piastem Gliwice 0:1. Taki wynik eliminuje praktycznie „Słonie” z piłkarskiej elity.

Początkowo przewagę utrzymywali goście, z czasem inicjatywę przejęli gospodarze. W 10. minucie Adam Radwański podał do Mateusza Grzybka, który znalazł się w znakomitej sytuacji, lecz piłka po jego strzale i rykoszecie od obrońcy, przeleciała tuż obok słupka. Siedem minut później Frantisek Plach popisał się bardzo dobrą interwencją po strzale Marcina Grabowskiego. Bruk-Bet wciąż nacierał, a pod bramką Piasta wciąż było groźnie. Goście w pierwszej połowie przeprowadzili tylko jedną składną akcję, gdy w 41. minucie Kritopher Vida strzałem starał się przelobować Tomasza Loskę. Ten jednak nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę poza boisko.
Tuż przed przerwą, dla gospodarzy pojawiła się szansa na objęcie prowadzenia.  Plach sfaulował w polu karnym Tomasa Poznara i arbiter podyktował "jedenastkę". Szansy nie wykorzystał jednak Piotr Wlazło, strzelając niecelnie. W 57 minucie, za zagranie Wiktora Biedrzyckiego ręką, arbiter wskazał na kolejną „jedenastkę”. Tym razem na gola skutecznie zamienił ją Tomas Huk. Po zdobytej bramce goście bardzo umiejętnie się bronili, a ataki „Słoni” z każdą minutą traciły na sile. Bruk-Bet nie wypracował sobie ani jednej już okazji, aby doprowadzić do wyrównania.

Bruk-Bet Termalica – Piast Gliwice 0:1 (0:0).

99 Tomasz Loska – 13 Mateusz Grzybek, 6 Nemanja Tekijaski, 97 Wiktor Biedrzycki, 3 Marcin Grabowski (76 9 Kacper Śpiewak) – 8 Samuel Stefanik, 28 Maciej Ambrosiewicz (76 7 Roman Gergel), 89 Andrii Domrbovski (83 22 Michal Hubinek), 18 Piotr Wlazło (60 95 Sebastian Bonecki), 10 Adam Radwański (60 11 Muris Mesanović) – 88 Tomas Poznar

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce), widzów: 2368