15 medali tarnowian

6 grudnia w Hali Sportowo- Widowiskowej TOSiR w Tarnowie odbył się po raz XI Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 124 wyselekcjonowanych zawodników z 16 Klubów. Organizatorem zawodów był Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin Karate. Zawodnicy Tarnowskiego Klubu Karate zdobyli 15 medali - 5 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych. W klasyfikacji drużynowej Tarnów uzyskał pierwsze miejsce przed ekipą z Krosna i Jasła.

W Tarnowie odbył się po raz 11 Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin. Na starcie turnieju, organizowanego Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin Karate, stanęło 124 zawodniczek i zawodników z 16 klubów. Współorganizatorami imprezy byli Urząd Miasta Tarnowa, Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tarnowski Szkolny Związek Sportowy i Tarnowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.
Rywalizowano w 16 kategoriach w konkurencji Kata, Semi Kontaktu i Full Kontaktu. Gwoździem Turnieju był pokaz Karate, na którym można było oglądać popisy gibkościowe i gimnastyczne dzieci, wykonywanie Kata synchronicznych, elementów samoobrony, obrony przed atakiem kilku napastników i testy łamania desek, dachówek, kijów baseballowych a nawet płyt chodnikowych.
Doskonale w turnieju spisali się zawodnicy Tarnowskiego Klubu Karate. Tarnowianie zdobyli 15 medali w tym 5 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych. W klasyfikacji drużynowej Tarnów uzyskał pierwsze miejsce przed ekipą z Krosna i Jasła. Złote medale dla Tarnowa zdobyli: w konkurencji Kata Marek Kiełbasa, Kamil Grzesik, Dariusz Maliński i Marta Bera, zdobywając również w konkurencji Kumite, medal złoty. Medale srebrne zdobyli: Anna Wdowiak (Kata i Kumite), Norbert Jastrzębski (Kata) i Sebastian Zych (kumite). Medale brązowe zdobyli: Patrycja Bodnar (Kata i Kumite), Joanna Zachara (Kata), Gerard Goliński (Kumite), Mateusz Muniga (Kumite) i Marcin Grzegórzko (Kumite). - Turniej stał na wysokim poziomie. Uczestniczyli w nim zawodnicy doświadczeni i często biorący udział w zawodach. Część zawodników to reprezentanci kraju, osiągający sukcesy na międzynarodowych imprezach sportowych. Myślę, że pod względem organizacyjnym zrobiliśmy wszystko co było możliwe do zrobienia. Widzowie dopisali. Praktycznie hala była pełna. 15 zdobytych medali dla naszego Klubu to nie tylko sukces szkoleniowy, to także potwierdzenie po raz kolejny, że nasz Klub utrzymuje się w gronie najlepszych Klubów w Polsce - powiedział trener ekipy tarnowskiej Wiesław Gwizd.