Prezentacje talentów

 Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, zaprasza 6 sierpnia do Kąśnej Dolnej na koncert  wieńczący tegoroczną lusławicką Letnią Akademię Muzyki. Koncert odbędzie się w ramach 10. festiwalu Emanacje. Wstęp wolny.

 

W sobotę, 6 sierpnia o godzinie 18.00, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zaprasza do Dworu Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, na wydarzenie w ramach dziesiątego festiwalu Emanacje – koncert wieńczący tegoroczną lusławicką Letnią Akademię Muzyki. Wstęp wolny.

Podobnie jak sam festiwal, Letnia Akademia Muzyki realizowana jest niemal od początku działalności Europejskiego Centrum Muzyki. Jej tradycja zasadza się na relacji mistrz-uczeń, kultywowanej w formie spotkań polskich młodych muzyków z wielkimi autorytetami w ich dziedzinie. Tegoroczna LAM dedykowana jest uczestnikom programu Prezentacje – talentom zaprezentowanym na lusławickiej scenie w ramach cyklu realizowanego od marca 2021 roku. Młodzi artyści są uczestnikami i faworytami wielu prestiżowych konkursów oraz kandydatami do najlepszych uczelni muzycznych w Polsce i Europie. Przygotowania do koncertów finałowych przeplatane są warsztatami i wykładami, a przede wszystkim spotkaniami z niezwykłymi postaciami świata muzyki – Adamem Sztabą, Mateuszem Smoczyńskim, Pawłem Gusnarem czy Piotrem Wyleżołem. Ideą tych spotkań jest inspirowanie otwartej wyobraźni muzycznej i poszukiwania własnego muzycznego języka, a także przybliżenie perspektywy kompozytora czy improwizatora. Koncerty finałowe LAM to także powrót EMANACJI do najpiękniejszych miejsc w regionie, takich jak Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach czy Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. To instytucje partnersko uczestniczące w kolejnych edycjach EMANACJI, prezentujące lusławickich artystów przed swoją stałą publicznością.

03.08.2022
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |