BWA dla dorosłych

 Na warsztaty, przeznaczone tym razem dla osób dorosłych, zaprasza w niedzielę, 21 sierpnia, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Warsztaty Alternatywny Przewodnik po Tarnowie (i/lub okolicy), odbędą się w Multimedialnym Centrum Artystycznym.

 

Alternatywny Przewodnik po Tarnowie (i/lub okolicy) to warsztaty dla dorosłych, na które zaprasza 21 sierpnia Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Warsztaty rozpoczną się w Multimedialnym Centrum Artystycznym przy ulicy Wałowej o godzinie 14.00 i potrwają, z przerwą, do godziny 18.00. Poprowadzą je Marta Węglińska i Agnieszka Węglińska z Kobalt Migrating Platform. Art & Education. Kobalt Migrating Platform to interdyscyplinarna inicjatywa, w ramach której powstają programy kulturalne i artystyczne połączone z działaniami edukacyjnymi, oraz tematyczne warsztaty twórcze, samouczki i materiały edukacyjne.

Program zakłada badanie potencjału miejsca przez pryzmat wspomnień i zindywidualizowanych obserwacji mieszkańców, a także zasobów lokalnych archiwów. Realizacja może skupić się na wybranym zakresie tematycznym, np. życie kulturalne, miejsca spotkań – życie codzienne; wielokulturowość; architektura i urbanistyka, analizowanym z uwzględnieniem zmian zachodzących w czasie na danym obszarze. Cykl działań obejmuje zebranie i opracowanie wspomnień i fotografii archiwalnych od osób związanych z wybraną lokalizacją, rozmowy z mieszkańcami; warsztaty edukacyjne wokół analizowanej tematyki (a w tym tworzenie mini przewodników bądź osobistych map po okolicy) oraz opracowanie finalnej publikacji (druk/online) oraz realizację podsumowującego wydarzenia kulturalnego - łączącego obserwacje i refleksje mieszkańców oraz zachęcającego do działań wspólnotowych.

Alternatywny przewodnik w formie mapy bądź większej publikacji zachęca do aktywnego współdziałania mieszkańców w poznawaniu i promocji okolicy, a także zwraca uwagę na potrzebę budowania bardziej zaangażowanej i świadomej formy turystyki.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy - edukacja@bwa.tarnow.pl, te. 606 146 520. Materiały zapewnia organizator.

 

 

16.08.2022
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |