Filateliści Szczepanikowi

 Multimedialne Centrum Artystyczne w Tarnowie zaprasza 21 listopada na wernisaż wyjątkowej wystawy, związanej z obchodzonym Rokiem Jana Szczepanika. Krajowa, Specjalistyczna, Wirtualna Wystawa Filatelistyczna II stopnia to gratka nie tylko dla filatelistów, ale także dla młodego pokolenia, dla którego znaczki i listy to już anachronizm.

W roku 150. rocznicy urodzin polskiego Edisona – Jana Szczepanika, w Multimedialnym Centrum Artystycznym w Tarnowie zaprezentowana zostanie wyjątkowa, Krajowa, Specjalistyczna, Wirtualna Wystawa Filatelistyczna II stopnia. Wernisaż wystawy zaplanowany jest na 21 listopada o godzinie 17.00. Podczas wernisażu odbędzie się koncert uczniów klasy dyplomowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie i prezentacja dra Marka Smoły o Janie Szczepaniku i o wystawie. W godzinach otwarcia wystawy na publiczność czekać będą filateliści - członkowie Okręgu Tarnowskiego Polskiego Związku Filatelistów.
Z okazji wystawy powstał też datownik okolicznościowy z elementem graficznym i hasłem: Wirtualna Wystawa Filatelistyczna 21-25.11.2022 r. Jan Szczepanik „polski Edison” Tarnów. Datownik będzie prezentowany na stoisku okolicznościowym Poczty Polskiej w czasie wernisażu wystawy, a w dniach od 22 listopada do 18 grudnia będzie stosowany w Urzędzie Pocztowym Tarnów 1 (ul. Mickiewicza 6).
Wystawa jest konkursową wystawą wirtualną II stopnia o zasięgu krajowym.  Jej wystawcami mogą być członkowie Polskiego Związku Filatelistów oraz osoby zaproszone przez KOW.
Nadesłane eksponaty prezentowane będą na stronie internetowej ZG PZF w okresie trwania wystawy tj. od 21 do 25 listopada pod adresem: www.zgpzf.pl/wirtualne-wystawy-filstelistyczne
Ekspozycja obejmie 30 eksponatów, w 5 klasach wystawowych, od 26 wystawców

Do obejrzenia będzie łącznie ponad 1900 kart na 123 ekranach.

Wystawa odbywa się pod patronatem Prezydenta Tarnowa – Romana Ciepieli oraz Starosty Powiatu Tarnowskiego – Romana Łucarza.


 

19.11.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |