Strachy Magdaleny Bielat-Sobiczewskiej

 Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza 23 listopada na wernisaż wystawy „Straszki, strachy i straszydła. Akwarele”. Wystawa składa się z praca autorstwa Moniki Bielat-Sobiczewskiej.

 

W środę, 23 listopada o godzinie 17.00, w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej 4, odbędzie się wernisaż wystawy prac Moniki Bielat-Sobiczewskiej „Straszki, strachy i straszydła. Akwarele”.

Monika Bielat-Sobiczewska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Jej ulubioną techniką stała się akwarela. W latach osiemdziesiątych ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny) – wydział Edukacja Artystyczna. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Malarstwo akwarelowe jest dla niej ciągłym poszukiwaniem i odkrywaniem nowych możliwości, jakie daje ta technika malarska. Tematyka prac oscyluje wokół pejzażu i kompozycji kwiatowych wyrażonych w formie romantycznej impresji. Ulubione cykle tematyczne to: „Za sękatym płotem”, „Chaty i chatki”, „Straszki, strachy i straszydła”, „W Leśmianowym ogrodzie”. Ma w swoim dorobku wystawy indywidualne oraz udział w wielu wystawach zbiorowych – krajowych i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

 

20.11.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |