János Bálint – koncert fletowy

 W czwartek, 1 grudnia, w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie wystąpi wybitny węgierski flecista János Bálint. Na koncert zapraszają Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Instytut Liszta – Węgierskie Centrum Kultury Warszawa i Urząd Miasta Tarnowa. Wstęp wolny.

 

Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Instytut Liszta – Węgierskie Centrum Kultury Warszawa i Urząd Miasta Tarnowa, zapraszają na koncert, który odbędzie się 1 grudnia o godzinie 18.00 w sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie. Podczas koncertu wystąpi wybitny węgierski flecista János Bálint, a towarzyszyć mu będą Magdalena Di Blasi – flet, Klaudia Syjud – fortepian. Wstęp wolny.

János Bálint – węgierski flecista urodzony w 1961 r. Ukończył Akademię Muzyczną Franza Liszta w Budapeszcie w 1984 r. Laureat wielu międzynarodowych konkursów (Ankona, Lipsk).Oprócz licznych osiągnieć jako solista, artysta był aktywny jako muzyk orkiestrowy m.in. latach 1981 – 1991 pełnił funkcję pierwszego flecisty Orkiestry Symfonicznej Węgierskiego Radia. János Bálint jest profesorem w Hochschule für Musik w Detmold, profesorem gościnnym w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, prowadzi liczne kursy mistrzowskie oraz uczestniczy w wielu konferencjach fletowych na całym świecie. W 2008 roku został wyróżniony otrzymując najwyższe węgierskie odznaczenie muzyczne – nagrodę Franza Liszta z rąk Ministra Kultury i Edukacji Węgier.

 

28.11.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |