I Memoriał im. Janusza Terleckiego

 Grupa Azoty Unia Tarnów zaprasza na międzynarodowy turniej piłki ręcznej poświęcony pamięci Janusza Terleckiego, byłego prezesa klubu oraz zasłużonego działacza tej dyscypliny. W zawodach wezmą udział drużyny z Czech oraz Słowacji. Turniej odbędzie się w dniach 20 i 21 stycznia.

 

W weekend, 20 i 21 stycznia, po raz pierwszy w tym roku kibice będą mieć okazję, by spotkać się w Arenie Jaskółka i kibicować Grupie Azoty Unii Tarnów w I Memoriale im. Janusza Terleckiego.

Turniej został poświęcony pamięci byłego prezesa klubu, inż. Janusza Terleckiego. Prezes Terlecki był związany z tarnowskim sportem od 1978 roku. Przez długie lata dbał o rozwój piłki ręcznej w Tarnowie i walczył o nią, gdy jej przyszłość stawała pod znakiem zapytania. To głównie dzięki jego pasji i zaangażowaniu tarnowianie mogą cieszyć się obecnie z udziału Unii Tarnów w rozgrywkach PGNiG Superligi. W 2021 roku został uhonorowany Odznaką Diamentową z Wieńcem „Za zasługi dla Piłki Ręcznej”, najważniejszym wyróżnieniem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W  I Memoriale im. Janusza Terleckiego wezmą udział 4 drużyny – Grupa Azoty Unia Tarnów w roli gospodarza turnieju oraz aktualny Mistrz Czech, HCB Karvina, SKKP Handball Brno, a także HK Kosice ze Słowacji. Pierwszego dnia – w piątek - drużyny rozegrają półfinały. W sobotę odbędzie się mecz o 3. miejsce oraz finał.

 

Program:

20 stycznia, piątek

17:00 - Grupa Azoty Unia Tarnów – SKKP Handball Brno

19:00 - HCB Karvina – HK Kosice

21 stycznia, sobota

11:00 - Mecz o 3. Miejsce

13:00 - Finał

 

Turniej odbędzie się jako impreza niemasowa, co oznacza, że limit miejsc na widowni wyniesie 300 osób. Koszt wejściówki na każdy z dni Memoriału to 5 zł (osoby posiadające karnet na sezon 2022/2023 - wstęp wolny). Bilety będzie można zakupić na stronie internetowej klubu oraz w kasie biletowej bezpośrednio przed każdym z meczów.

 

15.01.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |