Niespodziewany zwrot akcji

Początek meczu nie napawał tarnowskich kibiców optymizmem, a jednak siatkarki Roleski Grupa Azoty, przegrywając już 0:2 poderwały się do lotu i ostatecznie wygrały z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz 3:2. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Katarzyna Marcyniuk.

Rozegrany w Arenie Jaskółka Tarnów mecz Roleski Grupa Azoty z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla bydgoszczanek, które do samego końca pierwszej odsłony utrzymywały wyraźną przewagę. Początek drugiego seta był bardziej wyrównany, a o zwycięstwo toczyła się zacięta walka. Przy stanie 24:24 zatrzymana została Klaudia Świstek, a partię zakończyła Monika Gałkowska, dla której był to ostatni mecz w barwach bydgoskiej ekipy.

Wynik 0:2 nie zdemotywował na szczęście tarnowianek, które w trzecim secie rzuciły się do gry. W pewnym momencie odskoczyły na cztery punkty i przewagi nie oddały do końca seta, przedłużając, ku radości kibiców, spotkanie.

Po zmianie stron nawiązała się walka punkt za punkt i dopiero w końcówce tarnowianki wypracowały dwupunktową przewagę. Bydgoszczanom nie udało się jej  odrobić i wiadomo było, że o zwycięstwie zdecyduje tie-break. W tie-breaku natomiast gospodynie, niesione dopingiem kibiców, zdominowały rywalki rozpoczynając od prowadzenia 6:1 i tego prowadzenia do końca nie dały sobie odebrać. Fantastyczne spotkanie rozegrała Katarzyna Marcyniuk i to ona została wybrana MVP.

Roleski Grupa Azoty: Wiktoria Kowalska, Marta Łyczakowska, Katarzyna Marcyniuk, Magdalena Ociepa, Gabriela Ponikowska, Klaudia Świstek - Aleksandra Żurawska (libero) - Anna Pawłowska, Adrianna Rybak, Aleksandra Szczepańska, Wiktoria Szumera