Punkty zostają w Tarnowie

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów po raz drugi pokonali Zagłębie Lubin, zwyciężając w Arenie Jaskółka różnicą sześciu bramek. Tym samym „siódemka” z Tarnowa umocniła się na szóstej pozycji w tabeli. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Taras Minotskyi, który na swoim koncie zapisał 9 celnych trafień.

W domowym spotkaniu piętnastej serii PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała 30-24 (13-12) Zagłębie Lubin. Tym samym „siódemka” trenera Tomasza Strząbały umocniła się na szóstej pozycji w tabeli.

O ile pierwsza połowa meczu była dość wyrównana, o tyle w drugiej dominowali tarnowianie. Początek spotkania to sporo błędów z obu stron, co w połączeniu z mocną obroną skutkowało brakiem trafień aż do 4 minuty, w której Keisuke Matsuura rzutem z 7. metra otworzył wynik spotkania. Niemal natychmiast odpowiedział jednak Stanisław Gębala i był remis. Kolejne minuty to strata piłek i gra zespołów raczej w defensywie. Dopiero w 12., po kontrataku wykończonym przez Tarasa Minostkiego, tarnowianom udało się wypracować trzybramkowe prowadzenie, ale już po kolejnym kwadransie gry różnica zmalała do jednej bramki. Gdy różnica bramek ponownie wynosiła 3 (10:7),  o czas poprosił trener drużyny gości, Tomasz Kozłowski. Lubinianie odzyskali jednak kontakt do rywala (12:11) dopiero na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy, wykorzystując grę w podwójnej przewadze. Oba zespoły dorzuciły jeszcze po jednej bramce i na przerwę schodziły przy wyniku 13:12.

Po zmianie stron tarnowianie szybko powrócili do trzybramkowej przewagi, zwiększając ją w 38. minucie do 4 trafień (18:14). Po chwilowej stracie dwóch bramek, na kwadrans przed końcem meczu trafienie Shuichiego Yoshidy ponownie dało Jaskółkom czterobramkowe prowadzenie, a kontratak wykończony przez Aleksandra Bushkowa podwyższył wynik do 23:18. Chwilę później goście tracili do rywala już 6 bramek. Gdy w 57.minucie do bramki po raz 8 tego dnia trafił Yoshida, a na tablicy wyników wyświetlił się wynik 28:23, wynik spotkania wydawał się przesądzony. I faktycznie, mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 30:24. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Taras Minotskyi, który na swoim koncie zapisał 9 celnych trafień.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Patryk Małecki, Marek Bartosik – Taras Minotskyi 9, Shuichi Yoshida 8, Keisuke Matsuura 5, Paweł Podsiadło 4, Aliaksandr Bushkou 2, Albert Sanek 2, Kenya Kasahara, Przemysław Mrozowicz, Michał Słupski, Marcin Wajda, Ajdin Zahirović.