Punkty zostają w Tarnowie

 Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów po raz drugi pokonali Zagłębie Lubin, zwyciężając w Arenie Jaskółka różnicą sześciu bramek. Tym samym „siódemka” z Tarnowa umocniła się na szóstej pozycji w tabeli. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Taras Minotskyi, który na swoim koncie zapisał 9 celnych trafień.

 

W domowym spotkaniu piętnastej serii PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała 30-24 (13-12) Zagłębie Lubin. Tym samym „siódemka” trenera Tomasza Strząbały umocniła się na szóstej pozycji w tabeli.

O ile pierwsza połowa meczu była dość wyrównana, o tyle w drugiej dominowali tarnowianie. Początek spotkania to sporo błędów z obu stron, co w połączeniu z mocną obroną skutkowało brakiem trafień aż do 4 minuty, w której Keisuke Matsuura rzutem z 7. metra otworzył wynik spotkania. Niemal natychmiast odpowiedział jednak Stanisław Gębala i był remis. Kolejne minuty to strata piłek i gra zespołów raczej w defensywie. Dopiero w 12., po kontrataku wykończonym przez Tarasa Minostkiego, tarnowianom udało się wypracować trzybramkowe prowadzenie, ale już po kolejnym kwadransie gry różnica zmalała do jednej bramki. Gdy różnica bramek ponownie wynosiła 3 (10:7),  o czas poprosił trener drużyny gości, Tomasz Kozłowski. Lubinianie odzyskali jednak kontakt do rywala (12:11) dopiero na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy, wykorzystując grę w podwójnej przewadze. Oba zespoły dorzuciły jeszcze po jednej bramce i na przerwę schodziły przy wyniku 13:12.

Po zmianie stron tarnowianie szybko powrócili do trzybramkowej przewagi, zwiększając ją w 38. minucie do 4 trafień (18:14). Po chwilowej stracie dwóch bramek, na kwadrans przed końcem meczu trafienie Shuichiego Yoshidy ponownie dało Jaskółkom czterobramkowe prowadzenie, a kontratak wykończony przez Aleksandra Bushkowa podwyższył wynik do 23:18. Chwilę później goście tracili do rywala już 6 bramek. Gdy w 57.minucie do bramki po raz 8 tego dnia trafił Yoshida, a na tablicy wyników wyświetlił się wynik 28:23, wynik spotkania wydawał się przesądzony. I faktycznie, mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 30:24. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Taras Minotskyi, który na swoim koncie zapisał 9 celnych trafień.

 

Grupa Azoty Unia Tarnów: Patryk Małecki, Marek Bartosik – Taras Minotskyi 9, Shuichi Yoshida 8, Keisuke Matsuura 5, Paweł Podsiadło 4, Aliaksandr Bushkou 2, Albert Sanek 2, Kenya Kasahara, Przemysław Mrozowicz, Michał Słupski, Marcin Wajda, Ajdin Zahirović.

 

13.02.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |