Powrót na szóste miejsce

W ciągu ostatnich ośmiu minut meczu, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów odrobili straty i wygrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 30-27. Tarnowianie powrócili na szóste miejsce w tabeli, a spotkanie w Arenie Jaskółka było z pewnością jednym z bardziej emocjonujących.

Na długo zapamiętają kibice mecz piłkarzy ręcznych Grup Azoty Unia Tarnów z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, rozegrany w Arenie Jaskółka. Jeszcze na osiem minut przed końcem spotkania tarnowianie  przegrywali różnicą trzech bramek, aby ostatecznie zwyciężyć 30-27.

Mecz rozpoczął się od dwóch bramek gości, ale w 7 min, po trzech z rzędu trafieniach Aliaksandra Bushkoua, było 3-2 dla Grupy Azoty Unii. Trzy minuty później na tablicy pojawił się rezultat 5-4 i na tym skończyła się dobra gra Jaskółek do przerwy. Tarnowianie w dalszych minutach pierwszej połowy nie potrafili znaleźć recepty na bramkarza gości, Kacpra Ligarzewskiego, który zakończył tę odsłonę ze skutecznością 36 procent. Po kwadransie gry goście prowadzili 7-5, a w 27 min 14-8. Końcówka tej części meczu przyniosła już tylko kosmetyczną zmianę wyniku, mimo, że goście doznali sporej straty. Po wynikającej z gradacji kar czerwonej kartce, boisko opuścić musiał bowiem Piotr Swat.

W drugiej połowie tarnowianie rozpoczęli odrabianie strat i w 36 min, po trzeciej już po przerwie bramce bardzo skutecznego Aliaksandra Bushkoua przegrywali tylko 14-16. Dalsze minuty przyniosły wyrównaną grę i jeszcze w 52 min „siódemka” z Piotrkowa Trybunalskiego prowadziła 24-21. Tarnowianie zdobyli jednak cztery bramki z rzędu i na cztery minuty przed końcem to oni wygrywali 25-24. W odpowiedzi na trafienie Patryka Mastalerza, na listę strzelców wpisali się Keisuke Matsuura oraz dwukrotnie Paweł Podsiadło.  W 59 min na tablicy pojawił się wynik 28-25. Trzybramkową przewagę utrzymali tarnowianie do końca meczu, a dzięki wygranej powrócili na szóste miejsce w tabeli.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Marek BartosikAliaksandr Bushkou 9, Paweł Podsiadło 7, Keisuke Matsuura 3, Michał Słupski 3, Shuichi Yoshida 3, Taras Minotskyi 2, Przemysław Mrozowicz 1, Jakub Sikora 1, Dzmitry Smolikau 1, Kenya Kasahara, Albert Sanek.