Punkty zostały w Niecieczy

W spotkaniu kończącym 21. kolejkę Fortuny 1 Ligi, Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Skrę Częstochowa 1:0. Po tej wygranej niecieczanie awansowali na trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów zdobytych w 21 spotkaniach. Kolejny mecz Termelica rozegra 4 marca z Chrobrym Głogów.

Wygrana 1:0 ze Skrą Częstochowa pozwoliła Bruk-Betowi Termalice Nieciecza przeskoczyć na trzecie miejsce w tabeli Fortuna I ligi. Dla gospodarzy nie było to łatwy mecz. W pierwszej połowie, mimo przewagi, nie potrafili znaleźć drogi do siatki. W 21 minucie drużyna z Niecieczy przeprowadziła niebezpieczny atak, ale gol nie został uznany z powodu spalonego Radwańskiego.

Skra straciła szansę na gola w podobnych okolicznościach. W 30 minucie goście mieli możliwość zaskoczenia Tomasza Loski z rzutu wolnego po faulu Macieja Ambrosiewicza na Piotrze Noconiu, ale sędzia asystent zasygnalizował spalonego Noconia.

W 75 min, po dynamicznym rajdzie lewą stroną, Mariusz Fornalczyk ładnie w polu karnym znalazł Andrzeja Trubehę, który pewnie pokonał golkipera gości. Fornalczyk debiut okrasił więc asystą.

Przed końcem meczu była jeszcze kolejna nieuznana bramka Murisa Musanovicia, ale i bez niej komplet punktów pozostał w Niecieczy.

Bruk-Bet Termalica – Skra Częstochowa 1:0 (0:0)

Bramka: Trubeha (75 min.)

Żółte kartki: Putiwcew, Radwański, Trubeha Kozłowski, Machała

Bruk-Bet: Loska Kadlec, Tekijaski, Putiwcew, Radwański, Dombrovskyi, AmbrosiewiczKarasek (88 min. Hilbrycht), Poliarus (58 min. Fornalczyk), Trubeha (79 min. Mesanović), Śpiewak (46 min. Poznar)

Sędziował: K. Iwanowicz (Lublin), widzów: 890.