Dobry występ siatkarek

Siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów, w meczu kończącym osiemnastą kolejkę Tauron Ligi, przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 2-3. To dopiero drugi punkt stracony w tym sezonie przez lidera z Łodzi. Mimo przegranej, tarnowianki zaprezentowały się w meczu bardzo dobrze.

Z bardzo dobrej strony pokazały się siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów, mimo przegranej  z ŁKS Commercecon Łódź 2-3, w meczu kończącym osiemnastą kolejkę Tauron Ligi. Za sprawą tarnowianek, lider z Łodzi stracił drugi dopiero punkt w sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla drużyny trenera Marcina Wojtowicza, która po serii błędów łodzianek prowadziła 5-0. Chwilę później, przy zagrywce Klaudii Świstek tarnowianki zdobyły cztery punkty z rzędu i po zepsutym ataku Zuzanny Góreckiej wygrywały 10-2. W kolejnych akcjach utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie tarnowskiej drużyny, która po punkcie zdobytym z zagrywki przez Katarzynę Marcyniuk prowadziła 23-15. W następnych minutach meczu gospodynie zdobyły osiem punktów z rzędu i po zablokowanym przez Aleksandrę Grykę ataku Klaudii Świstek, prowadziły 24-23. Serię przerwała Gabriela Ponikowska, którą następnie zastąpiła na boisku Adrianna Rybak. Zmiana okazała się bardzo owocna, młoda środkowa zaskoczyła zagrywkami Julitę Piasecką oraz Aleksandrę Grykę i pierwszy set zakończył się wygraną Roleski Grupy Azoty ANS.

W drugiej partii, przy stanie 3-3 łodzianki zdobyły cztery punkty z rzędu i po ataku Kamili Witkowskiej prowadziły 7-3. W dalszych minutach na tablicy pojawił się wynik 12-4, a następnie16-5. Po zepsutym ataku Anastazji Hryshchuk było 17-9. Po okresie wyrównanej gry łodzianki zdobyły trzy punkty z rzędu, doprowadzając do stanu 23-13. Przy wyniku 24-14, tarnowianki obroniły cztery setbole. W kolejnej akcji, skutecznie atakująca w końcówce seta Wiktoria Szumera, została zablokowana przez Aleksandrę Grykę i w meczu było 1-1.

W trzecim secie wyrównana walka trwała do stanu 4-4. Kolejne trzy punkty zdobyły łodzianki i o czas poprosił trener Marcin Wojtowicz. Przy wyniku 12-6, tarnowski szkoleniowiec poprosił o kolejną przerwę w grze i ta dała wreszcie oczekiwany efekt. Po punktowej zagrywce Mariny Mazenko, tarnowianki zmniejszyły straty do czterech „oczek” (14-10). Odpowiedź gospodyń była jednak bardzo szybka, po punktowym bloku Valentiny Diouf, aktualne brązowe medalistki Mistrzostw Polski prowadziły 20-11. Rywalizację w tej odsłonie zakończył skuteczny atak Zuzanny Góreckiej.

Czwarta partia rozpoczęła się od dwóch punktów łodzianek, które nieznaczną przewagę utrzymywały do wyniku 6-6. Chwilę później, po próbie Katarzyny Marcyniuk, było 6-7, ale punktowy blok Aleksandry Gryki dał łodziankom prowadzenie 11-8. Przy wyniku 13-10 beniaminek z Tarnowa zdobył cztery punkty z rzędu i po zablokowanym przez Klaudię Świstek ataku Kamili Witkowskiej, wygrywał 14-13. Kolejny punktowy blok, tym razem Gabrieli Ponikowskiej, wyprowadził tarnowianki na prowadzenie 19-16, ale po ataku Valentiny Diouf na tablicy pojawił się wynik 21-20. Chwilę później było 22-22. Ostatnie trzy punkty w tej odsłonie zdobyły siatkarki z Tarnowa, a do tie-breaku doprowadził atak Mariny Mazenko.

W tie-breaku, po asie serwisowym Klaudii Świstek, tarnowianki wygrywały 2-1, a atak Wiktorii Szumery dał im prowadzenie 4-3. Szybko zrobiło się jednak 6-4, a do zmiany stron doszło przy wyniku 8-5 dla zespołu z Łodzi. Po nieudanym ataku Julity Piaseckiej zrobiło się 8-7, kolejna próba łódzkiej przyjmującej była jednak skuteczna i gospodynie prowadziły 10-7. Punkt Mariny Mazenko zmniejszył straty Roleski Grupy Azoty ANS do jednego punktu i o czas poprosił trener ŁKS Commercecon, Alessandro Chiappini. Bohaterką końcówki spotkania była Valentina Diouf, która zdobyła cztery ostatnie punkty dla swojego zespołu.

Roleski Grupa Azoty ANS: Katarzyna Marcyniuk (8 pkt.), Marta Łyczakowska, Klaudia Świstek (13), Wiktoria Szumera (15), Gabriela Ponikowska (6), Marina Mazenko (22), Aleksandra Żurawska (libero, Anna Pawłowska (libero) – Aleksandra Szczepańska, Angela Mroczek, Adrianna Rybak (3).