Porażka w Opolu

Siatkarki Grupy Azoty Roleski Tarnów przegrały w Opolu 3:0 i był to mecz dość jednostronny. Opolanki okazały się nie tylko groźne, ale i wyraźnie lepsze, doskonale prezentując się i w serwisie i w odbiorze.

W meczu Grupy Azoty Roleski Tarnów z UNI Opole drużyna opolanek zdecydowanie zwyciężyła u siebie 3:0, wyprzedzając tarnowianki w tabeli. Starcie w Opolu okazało się dość jednostronne. Po w miarę wyrównanym początku meczu, UNI wyszło na prowadzenie 6:4, a wkrótce potem 12:8. Siatkarkom z Tarnowa udało się jeszcze wyrównać do 18:18, ale ostatecznie przegrały seta 25:22. Drugi set to długa seria punktów dla opolanek, które szybko zdobyły 10 punktów nadwyżki i taką też różnicą zakończył się drugi set – 25:15. Trzeci set tarnowianki rozpoczęły lepiej, prowadząc przez chwilę dwoma punktami, a wiele akcji od początku seta kończyło się dopiero po długiej i zaciętej walce. Jeszcze w połowie seta na tablicy widniał remis 19:19, ale wkrótce miejscowe odzyskały inicjatywę, wygrywając ponownie 25:22.

Grupa Azoty Roleski Tarnów: Mazenko (8), Marcyniuk (8), Łyczakowska (3), Świstek (9), Szumera (8), Ponikowska (6), Żurawska (libero), Pawłowska (libero),  Szczepańska, Mroczek (1), Rybak