Jedną bramką

Po niezwykle wyrównanym meczu i pełnej emocji i zwrotów akcji końcówce, Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała MMTS Kwidzyn różnicą jednego trafienia. Tym sposobem tarnowscy szczypiorniści wrócili z Kwidzynia z cennym zwycięstwem.

W spotkaniu Grupy Azoty Unia Tarnów z  MMTS Kwidzyn przez pierwsze minuty oba zespoły miały spore problemy z pokonaniem defensywy rywala. Ta sztuka udała się dopiero Hubertowi Korneckiemu. Tarnowianie nie pozostawali dłużni i w błyskawicznym tempie z 0:0 w piątej minucie zrobiło się 1:2. Tempo meczu szybko się ustabilizowało, a drużyny wymieniały się ciosami – po 10 minutach gry wynik brzmiał 5:5. Zespoły prowadziły niezwykle wyrównaną walkę, której skutkiem był wynik 10:10 w 20. minucie meczu. Dopiero na siedem minut przez zakończeniem pierwszej części spotkania, gospodarze wykorzystując grę w przewadze zdołali wypracować sobie dwubramkowe prowadzenie. Tarnowianie w ostatnich minutach trwania pierwszej połowy dwubramkową stratę zamienili na remis 15:15.

Po zmianie stron na parkiecie nieco lepiej prezentowali się goście, którzy po trzech minutach trwania drugiej odsłony prowadzili już 16:18, a chwilę później Zahirović podwyższył prowadzenie Unii do trzech trafień. Ta sytuacja nie trwała jednak długo – w 39. minucie gospodarze odzyskali kontakt do rywala.

Przez kolejne minuty kwidzynianie starali się przejąć inicjatywę i doprowadzić do remisu, jednak tarnowianie skutecznie im to uniemożliwiali. W końcu się udało – Filip Jarosz oddał rzut, który dał jego zespołowi remis 23:23. Zespołowi z Tarnowa ponownie udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie, która przez kolejne minuty podtrzymywali. W 55. minucie Aleksnadr Bushkou podwyższył przewagę gości do różnicy trzech trafień (25:28) i zdecydowanie przybliżył swój zespół do upragnionego zwycięstwa, a gdy bramkę na 26:30 rzucił Michał Słupski, wszystko wydawało się przesądzone.

Kwidzynianie nie poddawali się jednak i na pół minuty przed końcową syreną na tablicy wyników wyświetlał się rezultat 29:31. Bramkę kontaktową rzucił Nastaj, a na zegarze pozostało jeszcze 10 sekund. Tarnowianie nie popełnili jednak błędu w końcówce i to właśnie oni mogli cieszyć się z kolejnego i bardzo cennego zwycięstwa.

MMTS Kwidzyn – Grupa Azoty Unia Tarnów 30:31 (15:15)

Unia: Bartosik, MałeckiSanek 1, Podsiadło 1, Yoshida 2, Matsuura 3, Bushkou 5, Słupski 1, Sikora, Minotskyi 10, Mrozowcz, Zahirović 7, Małek, Kasahara 1