Do lokalu wyborczego za darmo

 Na terenie Tarnowa, w dniu wyborów nie będzie specjalnego transportu do i z lokalu wyborczego dla osób niepełnosprawnych i tych, które ukończyły 60. rok życia. Będzie za to bezpłatna komunikacja miejska. Można też skorzystać z z głosowania korespondencyjnego lub przez pełnomocnika.

 

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela informuje, że w związku z tym, że na terenie Tarnowa funkcjonuje komunikacja miejska, 15 października – w dniu wyborów parlamentarnych oraz referendum ogólnokrajowego – miasto nie ma obowiązku organizacji transportu do i z lokalu wyborczego osób niepełnosprawnych oraz osób, które ukończyły 60. rok życia. Z inicjatywy prezydenta, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, radni podjęli uchwałę, mówiącą, że tego dnia przejazdy komunikacją miejską będą w Tarnowie bezpłatne.

Prezydent Roman Ciepiela przypomina jednocześnie, że w przypadku osób niepełnosprawnych oraz osób, które najpóźniej w dniu głosowania ukończyły 60 lat, istnieje możliwość skorzystania z głosowania korespondencyjnego lub przez pełnomocnika.

Zamiar głosowania korespondencyjnego, wyborca zgłosić musi do Komisarza Wyborczego w Tarnowie do poniedziałku, 2 października. Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien natomiast zostać zgłoszony do prezydenta Tarnowa najpóźniej do piątku, 6 października.

 

28.09.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |