Głogów nie dał się pokonać

We własnej hali piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów podejmowali drużynę KGHM Chrobrego Głogów i przegrali 27:32. Goście dominowali od początku meczu i – mimo nieustannych prób odrabiania strat przez „Jaskółki” – nie dali odebrać sobie prowadzenia.

W 8. serii spotkań Orlen Superligi Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała we własnej hali drużynę KGHM Chrobrego Głogów. Mecz od dobrej interwencji rozpoczął bramkarz Unii, Jakub Wysocki, a pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Kucharzyk. Na odpowiedź gości nie trzeba było jednak długo czekać. Już w 6. minucie Chrobry wyszedł na trzybramkowe prowadzenie, w 14. minucie prowadził 5:9. Vladyslav Parovinchak w 27. minucie spotkania doprowadził do remisu, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:16 na korzyść głogowian.

Druga część spotkania to ponownie świetne interwencje tarnowskiego bramkarza. Wciąż jednak prowadzili goście, a w ostatnich minutach, mimo nieustannych prób „Jaskółek” odrabiania strat, to prowadzenie jeszcze zwiększyli. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:32 na rzecz przyjezdnych. MVP spotkania został Jędrzej Zieniewicz, zdobywca 9. punktów dla Chrobrego Głogów.

Unia: Małecki, Wysocki (21%) – Zdobylak, Wątroba, Sanek 1, Podsiadło 11, Małek, Bushkou 4, Smolikau 4, Adamski 3, Słupski, Parovinchak 1, Kucharzyk 1, Sikora 2, Mrozowicz, Tokarz