Tylko jeden punkt

Ponad dwie godziny trwał inauguracyjny pojedynek pomiędzy Grupą Azoty Akademia Tarnowska Tarnów, a Volley Wrocław. Ostatecznie tarnowianki muszą zadowolić się jednym punktem, po przegranej 2:3.

Pierwszy set meczu pomiędzy Grupą Azoty Akademia Tarnowska Tarnów, a Volley Wrocław, był koncertem gry w wykonaniu gospodyń jednak i tak w tym secie zawodniczki grające w czerwonych strojach musiały odrabiać starty. Ze stanu 7:5 dla gospodarzy, pierwszy set potrafił obrócić się do stanu 16:12 dla gości. Ostatecznie końcówkę seta Tarnów wygrał 13:4, co dało wynik 25:20.

Początek drugiego seta przyniósł grę punkt za punkt, a po długiej akcji zakończonej błędem Kingi Stronias, tarnowianki prowadziły nawet 6:4. Kolejne minuty należały jednak do rywalek, które doprowadziły do korzystnego dla siebie wyniku 10:7, a chwilę później prowadziły 14:9. Gdy po punkcie zdobytym z zagrywki przez Annę Lewandowską zrobiło się 10:18, stało się raczej jasne, że ten set padnie łupem przyjezdnych.

W trzecim secie rolę znowu się odwróciły. W końcówce seta tarnowianki utrzymywały bezpieczne, kilkupunktowe prowadzenie, a odsłonę tę zakończył skuteczny atak z lewego skrzydła Danijeli Dżaković.

W czwartym secie od początku przeważały wrocławianki. Po asie serwisowym Julii Szczurowskiej wygrywały 4:1, a kończący długą akcję, nieskuteczny atak Barbary Zakościelnej, dał im prowadzenie 7:2. Szybko zrobiło się wprawdzie 4:7, ale wkrótce na tablicy pojawił się rezultat 6:11. Do końca seta oba zespoły punktowały już praktycznie na przemian, stąd też cały czas utrzymywało się, oscylujące w granicach 3-5 punktów, prowadzenie ekipy z Wrocławia. Po skutecznym ataku Wiktorii Szumery oraz błędzie Julii Szczurowskiej, zrobiło się wprawdzie 22:24, w kolejnej akcji skutecznie zaatakowała jednak Anna Lewandowska, doprowadzając tym samym do tie-breaku.

Tie-break był popisem gości, które wyszły na czteropunktowe prowadzenie na samym początku, wygrywając bardzo pewnie 15:6 i cały mecz 3:2.

Grupa Azoty Akademia Tarnów – Volley Wrocław 2:3 (25:20, 18:25, 25:21, 20:25, 6:15)

Grupa Azoty Akademia Tarnów: ChmielewskaGwalak, Marcyniuk, Dżakovic, Calkins, Moscickaya, Żurawska (libero) oraz Zakościelna, Szczygieł-Głód, Usheva, Szumera