Trzy punkty przywiezione z Gdańska

W dziewiątej serii Orlen Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów pokonali na wyjeździe Energę Wybrzeże Gdańsk. Czwarta w tym sezonie wygrana dała podopiecznym trenera Marcina Janasa awans na szóste miejsce w tabeli.

Od pierwszych minut tego meczu meczu rywalizacja była niezwykle emocjonująca. Pomimo świetnego występu Mateusza Jachlewskiego, z trzech punktów w ligowej tabeli cieszą się tarnowianie. Finalnie pojedynek Grupy Azotu Unia Tarnów z Energią Wybrzeże Gdańsk zakończył się wynikiem 36:38.

Wynik spotkania otworzył zawodnik gospodarzy – Patryk Pieczonka. Szybko ze skrzydła po stronie gości odpowiedział Aleksandr Bushkou. W dziewiątej minucie gdańszczanie wyszli na czterobramkowe prowadzenie 7:3. O czas poprosił trener Marcin Janas. Szóstą bramkę dla tarnowian w 13 minucie zdobył Vladyslav Parovinchak.

Rzut karny dla Wybrzeża pewnie wykorzystał Mateusz Jachlewski. W 19 minucie gola kontaktowego z kontrataku trafił Paweł Podsiadło 11:10,a na ławkę kar oddelegowany został Nejc Zmavc, zawodnik gdańskiego Wybrzeża. Bardzo dobre interwencje notował Patryk Małecki.

W 23 min Grupa Azoty Unia doprowadziła jednak do remisu - po rzucie z lewego skrzydła Michała Słupskiego, na tablicy pojawił się rezultat 13:13. Chwilę później gospodarze ponownie wyszli na dwubramkową przewagę. Pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 20:18 dla Wybrzeża.

Po przerwie szóste trafienie przy swoim nazwisku zapisał Mateusz Jachlewski. Błędy na boisku popełniali zawodnicy obu drużyn, wreszcie rzut z siódmego metra dla tarnowian wykorzystał wracający po kontuzji Marcel Zdobylak.

W 39 minucie Michał Słupski wyprowadził tarnowian na pierwsze w meczu  prowadzenie (25:24), a o czas poprosił sztab trenerski gospodarzy. Kilka chwil później gdańszczanie ponownie prowadzili. W 45 minucie doszło do rzadko spotykanej sytuacji – na ławkę kar ze strony Gdańska zeszli: Patryk Pieczonka, Maciej Papina i Mateusz Jachlewski.

Obie ekipy naprzemiennie wymieniały się ciosami. Nejc Zmavc zakończył swój mecz z czerwoną kartką przez gradację kar dwuminutowych. W końcowych sekundach gdańszczanie zastosowali obronę na całym placu, ale mimo że przez ostatnie 55 sekund grali z przewagą jednego zawodnika, udało im się tylko zmniejszyć rozmiary przegranej. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Grupy Azoty Unii 38-36. MVP spotkania został Mateusz Jachlewski, zdobywca 10 bramek dla gospodarzy.

Energa Wybrzeże Gdańsk – Grupa Azoty Unia Tarnów 36:38 (20:18)

Unia: Małecki, WysockiZdobylak 5, Sanek 3, Podsiadło 7, Mehdizadeh, Małek, Bushkou 4, Smolikau 7, Adamski 3, Słupski 6, Parovinchak 1, Kucharzyk 2, Sikora, Mrozowicz, Tokarz